Konfrontace s divizními lídry nevyzněla pro okresní reprezentanty špatně. Vyškované „stříbrný" Tišnov porazili (5:4), Kloboučky přes porážku (2:5) byly brněnskému favoritu velmi důstojným soupeřem.

Lazor-Domus přijel do Tišnova jen se šesti hráči do pole a brankářským debutantem Tomášem Holáskem. Druholigovou minulost domácího týmu hosté nebrali na vědomí a v první části prvního poločasu si vypracovali dvoubrankový náskok (0:2 a 1:3). Ten domácí sice do přestávky srovnali a ve druhém poločase dokonce otočili, ale koncovka patřila Vyškovanům. „Naši hráči zápas příkladně odbojovali. Domácí mohou děkovat svému brankáři, který chytil ještě nejméně čtyři téměř jisté branky," chválil své svěřence trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

Vyrovnání zařídil trochu šťastnou tečí Jiří Legner a vítěznou branku si domácí dokonce dali sami, když si přihrávku Václava Novotného na Filipa Novotného srazil jeden z bránících hráčů do vlastní branky.

V té době se domácí snažili o tlak a hosté hrozili z nebezpečných brejků. Poslední tři minuty hrál Tišnov power-play, ale Lazor jej do větší šance nepustil a s tvrdou střelou patnáct sekund před koncem si Holásek poradil. „Opět jsme odehráli velmi dobré utkání. Domácím jsme aktivní hrou nedovolili dostat se do nějakého souvislého tlaku. Ale byl to oboustranně velice pěkný zápas před dobrými fanoušky. Teď jsme se osamostatnili na pátém místě tabulky a na svém kontě již máme třicet bodů. V závěrečných třech kolech se můžeme poprat o třetí místo tabulky. Svoji premiéru v brance Tomáš Holásek zvládl a velkou měrou přispěl k našemu cennému vítězství," dodal Lička starší.

Lazor-Domus hrál v sestavě: Holásek – M. Lička, Gottvald, V. Novotný, F. Novotný, Přibilík, Legner. Dva jeho góly dal Martin Lička, po jednom k vlastenci přidali Václav Novotný a Jiří Legner.

V utkání Klobouček s Kalábkem by nestranný fanoušek asi nepoznal, že na jedné straně je suverénně vedoucí tým divize a na druhé mužstvo, které předchozích šest kol prohrálo.

Teprve ve 31. minutě se hosté „utrhli" na 1:3. Čtyři minuty před koncem propásl velkou šanci na snížení a zdramatizování koncovky zápasu Vilém Horák, ale povedlo se to ve 38. minutě, kdy si při tlaku v power-play Klobouček srazili hosté míč do vlastní branky. Bohužel krátce nato už stříleli správně do opuštěné branky soupeře a vteřinu před koncem stanovili konečnou podobu skóre na 2:5. „Škoda našich nevyužitých šancí. Zvláště na začátku druhého poločasu jsme jich měli hodně a pak několik i v jeho průběhu. Kluci podali slušný výkon, za který se nemusí stydět. Dá se říct, že nás soupeř přehrál jen svojí zkušeností," konstatoval člen realizačního týmu a náhradní brankář Libor Maryšler.

První gól Klobouček dal Ladislav Štrublík, druhý byl vlastní. V brance byl Buriánek a v poli hráli Němec, Minařík, Koval, Štrublík, Chadima, Horák a Levíček.

Nejhorší výkon

Důvod k přemýšlení, proč neporazili předposlední tým tabulky, budou mít v přestávce hráči bývalého Pivovaru. Tým Brikety-pelety Štěpán Vyškov podlehl na domácí palubovce San Marinu Dolní Loučky 1:3. Manažer Libor Šmarda výmluvy nehledal. „Bodovat jsme si ani nezasloužili, protože jsme předvedli nejhorší výkon v tomto soutěžním ročníku. Soupeř se představil jako houževnatý a bojovný tým, který hrál pozorně v obraně a měl hodně dobrého brankáře. Proto jsme si velmi těžce vytvářeli brankové příležitosti. Ale přesto jsme jich měli dost na to, abychom v klidu vyhráli," řekl po utkání.

Také koncovka tohoto zápasu byla dramatická. V závěru hráli domácí bez brankáře se snahou o vyrovnání, ale soupeř v poslední minutě do prázdné branky pečetil svoji zaslouženou výhru.

Branku Vyškovanů dal Josef Vondřich a hráli v sestavě: Štěpán – Gregor, Jašíček, T. Horváth, Šoupal, Rozehnal, Kübl, Pánek, Vondřich.

Šanci udobřit si svoje příznivce budou mít Šmardovi svěřenci v neděli. V hale ZŠ Purkyňova se bude hrát turnaj okresního poháru a spolu s druholigovým Amorem Vyškov jsou největšími favority.