Kloboučky favorita potrápily, Lazor-Domus Vyškov jej dokonce obral o body

Vyškov – Vyškovsko testovalo příštího nováčka druhé futsalové ligy. V kole před poslední přestávkou v průběhu jihomoravské futsalové divize se FC Kloboučky střetl s vedoucím Kalábkem Sport Brno a Lazor-Domus Vyškov nastoupil v Tišnově proti druhému v pořadí 1. FC Květnice. Nikdo jiný než Brňané a Tišnovští už nemá šanci na postup do druhé nejvyšší soutěže.

3.3.2016

Ilustrační foto.Foto: Milena Věžníková

Konfrontace s divizními lídry nevyzněla pro okresní reprezentanty špatně. Vyškované „stříbrný" Tišnov porazili (5:4), Kloboučky přes porážku (2:5) byly brněnskému favoritu velmi důstojným soupeřem.

Lazor-Domus přijel do Tišnova jen se šesti hráči do pole a brankářským debutantem Tomášem Holáskem. Druholigovou minulost domácího týmu hosté nebrali na vědomí a v první části prvního poločasu si vypracovali dvoubrankový náskok (0:2 a 1:3). Ten domácí sice do přestávky srovnali a ve druhém poločase dokonce otočili, ale koncovka patřila Vyškovanům. „Naši hráči zápas příkladně odbojovali. Domácí mohou děkovat svému brankáři, který chytil ještě nejméně čtyři téměř jisté branky," chválil své svěřence trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.

Vyrovnání zařídil trochu šťastnou tečí Jiří Legner a vítěznou branku si domácí dokonce dali sami, když si přihrávku Václava Novotného na Filipa Novotného srazil jeden z bránících hráčů do vlastní branky.

V té době se domácí snažili o tlak a hosté hrozili z nebezpečných brejků. Poslední tři minuty hrál Tišnov power-play, ale Lazor jej do větší šance nepustil a s tvrdou střelou patnáct sekund před koncem si Holásek poradil. „Opět jsme odehráli velmi dobré utkání. Domácím jsme aktivní hrou nedovolili dostat se do nějakého souvislého tlaku. Ale byl to oboustranně velice pěkný zápas před dobrými fanoušky. Teď jsme se osamostatnili na pátém místě tabulky a na svém kontě již máme třicet bodů. V závěrečných třech kolech se můžeme poprat o třetí místo tabulky. Svoji premiéru v brance Tomáš Holásek zvládl a velkou měrou přispěl k našemu cennému vítězství," dodal Lička starší.

Lazor-Domus hrál v sestavě: Holásek – M. Lička, Gottvald, V. Novotný, F. Novotný, Přibilík, Legner. Dva jeho góly dal Martin Lička, po jednom k vlastenci přidali Václav Novotný a Jiří Legner.

V utkání Klobouček s Kalábkem by nestranný fanoušek asi nepoznal, že na jedné straně je suverénně vedoucí tým divize a na druhé mužstvo, které předchozích šest kol prohrálo.

Teprve ve 31. minutě se hosté „utrhli" na 1:3. Čtyři minuty před koncem propásl velkou šanci na snížení a zdramatizování koncovky zápasu Vilém Horák, ale povedlo se to ve 38. minutě, kdy si při tlaku v power-play Klobouček srazili hosté míč do vlastní branky. Bohužel krátce nato už stříleli správně do opuštěné branky soupeře a vteřinu před koncem stanovili konečnou podobu skóre na 2:5. „Škoda našich nevyužitých šancí. Zvláště na začátku druhého poločasu jsme jich měli hodně a pak několik i v jeho průběhu. Kluci podali slušný výkon, za který se nemusí stydět. Dá se říct, že nás soupeř přehrál jen svojí zkušeností," konstatoval člen realizačního týmu a náhradní brankář Libor Maryšler.

První gól Klobouček dal Ladislav Štrublík, druhý byl vlastní. V brance byl Buriánek a v poli hráli Němec, Minařík, Koval, Štrublík, Chadima, Horák a Levíček.

Nejhorší výkon

Důvod k přemýšlení, proč neporazili předposlední tým tabulky, budou mít v přestávce hráči bývalého Pivovaru. Tým Brikety-pelety Štěpán Vyškov podlehl na domácí palubovce San Marinu Dolní Loučky 1:3. Manažer Libor Šmarda výmluvy nehledal. „Bodovat jsme si ani nezasloužili, protože jsme předvedli nejhorší výkon v tomto soutěžním ročníku. Soupeř se představil jako houževnatý a bojovný tým, který hrál pozorně v obraně a měl hodně dobrého brankáře. Proto jsme si velmi těžce vytvářeli brankové příležitosti. Ale přesto jsme jich měli dost na to, abychom v klidu vyhráli," řekl po utkání.

Také koncovka tohoto zápasu byla dramatická. V závěru hráli domácí bez brankáře se snahou o vyrovnání, ale soupeř v poslední minutě do prázdné branky pečetil svoji zaslouženou výhru.

Branku Vyškovanů dal Josef Vondřich a hráli v sestavě: Štěpán – Gregor, Jašíček, T. Horváth, Šoupal, Rozehnal, Kübl, Pánek, Vondřich.

Šanci udobřit si svoje příznivce budou mít Šmardovi svěřenci v neděli. V hale ZŠ Purkyňova se bude hrát turnaj okresního poháru a spolu s druholigovým Amorem Vyškov jsou největšími favority.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 14 000 Kč

Obsluha strojů na výrobu a zpracování výrobků z plastu Operátor/ka výroby. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 16000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, Popis práce: vhodné i pro absolventy, Zaměstnavatel nabízí: stravenky, příspěvek na důchodové pojištění, Kontakt: Klementová Zuzana, tel.: 778 536 432, e-mail: zuzana.klementova@rompa.cz. Pracoviště: Rompa cz s. r. o., Cukrovarská, č.p. 494, 682 01 Vyškov 1. Informace: Zuzana Klementová, +420 778 536 432.

Výroba - Výroba Obsluha strojů 24 000 Kč

Obsluha strojů na balení, plnění a etiketování Obsluha paletizační linky. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Požadavky: vzdělání vyučení nebo SŠ s maturitou a vyučením v oboru strojírenství nebo elektrotechnika, profesionální přístup a výkon, výborný zdravotní stav a fyzická kondice, zájem o práci v oboru, schopnost efektivní komunikace, odbornost dle vyhlášky 50/78 Sb. výhodou, Popis práce: PP na dobu neurčitou, vhodné i pro absolventy, obsluha moderních výrobních technologií, bezvadná produkce-kvalita v požadovaném množství, příprava a seřízení stroje, údržba prováděná v plánovaných časech s minimální potřebou oprav v době plánované výroby, třísměnný až nepřetržitý provoz, Zaměstnavatel nabízí: moderní prostředí, příspěvek na stravování, zaměstnanecká sleva na firemní produkty, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění, možnost získat další kvalifikaci hrazenou zaměstnavatelem-obsluha VZV, jeřábník, vazač, stravenky, zvýhodněný mobilní tarif, Kontakt: Tichá Gabriela, tel.: 737 285 104, e-mail: ticha@diton.cz nebo na adrese pracoviště vždy po předchozí domluvě. Pracoviště: Beton brož s.r.o., Dědina, č.p. 484, 683 54 Otnice. Informace: Gabriela Tichá, +420 737 285 104.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 12 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v administrativních objektech Úklidový/á pracovník/ce. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12000 kč, mzda max. 15000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, spolehlivost, zodpovědnost, Popis práce: PP na dobu neurčitou, zkrácený pracovní úvazek, vhodné pro OZP, místo výkonu práce Vyškov a okolí, úklid bytových domů, kanceláří, Zaměstnavatel nabízí: náborový přispěvek až 10.000 Kč, Kontakt: Sigmund Aleš Bc., tel.: 775 686 132, 7-15:30, e-mail: info@jhuklid.cz. Pracoviště: J&h facility group s.r.o., Tyršova, č.p. 446, 682 01 Vyškov 1. Informace: Aleš Sigmund, +420 775 686 132.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 25 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidič skupiny C. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, přednost bude dána uchazečům s platným ŘP sk. C + profesním průkazem, možné i pro uchazeče s ŘP sk. B a bez profesního průkazu, Zaměstnanecké výhody: telefon, firemní oblečení, stravné, Kontakt: Zdeněk Ftačník, tel: 602 200 112, Po-Pá 8-16 hod.. Pracoviště: Minit bohemia s r.o., 683 51 Holubice. Informace: Zdeněk Ftačník, +420 602 200 112.

Očkování dětí, ilustrační foto.

Spalničky se vrací. Výrazný podíl nakažených pochází z Ukrajiny

Těžký život rodin. Každá dvanáctá si nemůže dovolit jíst obden maso

Kolem soch ve Slavkově u Brna postaví lešení. Začnou s jejich opravou

Slavkov u Brna - Sochy, které jsou v okolí zámku ve Slavkově u Brna, obrůstají mechem, jejich rysy rozdrolila voda a vítr, některým dokonce chybí i ruce. Město dlouho usilovalo o jejich opravu. Konečný termín, kdy se dočká prvních osm soch oprav, už zná. „Se stavěním lešení kolem vybraných soch začneme příští týden. V květnu se restaurátor pustí do jejich oprav, tak jak bylo v plánu,“ informovala mluvčí radnice Veronika Slámová.

Zlepší mnohdy katastrofální stav. 115 milionů letos zamíří na opravy nádraží

Jižní Morava - Cestujícím zpříjemní čekání na vlak nové výpravní budovy. Jihomoravané se jich dočkají na sedmnácti místech v kraji. Stát budou 115 milionů.

Víc místa pro auta. Ivanovičtí chystají proměnu náměstí

Ivanovice na Hané - Po téměř dvou měsících mají hotovo. Dělníci v Ivanovicích na Hané na Vyškovsku dokončili bourání starých domů naproti pošty v horní části náměstí. Vedení města teď řeší, jak prázdný prostor využije.