Po dvou turnajích o Cenu starostky obce totiž uspořádal Cenu předsedy oddílu, opět na rozhraní úrovně krajského přeboru I. třídy a divize. Za dané účasti dominovali hráči domácího klubu. Finálová sedmička si to rozdala každý s každým. S jedinou porážkou zvítězil zkušený Ivan Hejdušek a ve čtyřhrách dvojice Zdeněk Daněk mladší – Zdeněk Pacola.

„Právě forma Zdeňka Daňka mladšího je po vážnějším zranění velice nadějná. Dlouho nehrál a je vidět, jak se lepší. Turnaj měl určitě dobrou úroveň, takže mě mrzí, že nás neberou vážně v nejlepších okresních klubech z Hlubočan, Moravských Prus nebo z Otnic,“ komentoval úroveň a průběh předseda klubu František Meitner.

TTC Komořany má od nové sezony působit právě v divizi, tedy nejvýše z okresních zástupců a jeho další plány jsou rozhodně zajímavé.

„V současné době probíhají tréninky a hledáme posily. Utváříme kádr pro družstvo mužů, ale zvažujeme také přihlášení družstva žen, což je, vzhledem k možnostem herny a podmínkám v Komořanech, docela reálné. Zatím se nám podařilo zřídit tréninkové středisko mládeže, kam nyní dochází hrát kolem patnácti kluků a holek. Těší nás, že kromě místních jsou to i děti z okolí, z Rousínova, Rousínovce, z Lulče a dokonce i z Vyškova. A stále přijímáme další talenty, optimální počet je něco nad dvacet dětí,“ sdělil Meitner.

Podle jeho informací chtějí v Komořanech vytvořit tradici letních turnajů a mimo sezonu uspořádat každý měsíc jeden.

„Ano, už nyní chystáme další, který se bude hrát ve druhé polovině srpna, pozvánky samozřejmě opět zašleme i do klubů našeho okresu,“ dodal předseda TTC Komořany.

Cena předsedy

Dvouhra:
1. Ivan Hejdušek, 2. Zdeněk Daněk ml., 3. Jaromír Svoboda (všichni TTC Komořany).

Čtyřhra:
1. Zdeněk Daněk ml./Zdeněk Pacola (Komořany), 2. Zdeněk Daněk St./Ivan Hejdušek (vš. Kom.), 3. Jaromír Svoboda/Bořivoj Götz (Kom./Rousíno­vec).