Volejbalová druhá liga finišuje. Sobota přinese její poslední dvě kola a se skupinou C bude pro tento soutěžní ročník amen. Ale ani na závěr nechtějí týmy z Vyškovska polevit. Tedy s čestnou výjimkou Bučovic, ty už si mohou s desetibodovým náskokem a se vstupenkou do prvoligové baráže užít každý odehraný míč. Jejich okresní rivaly ovšem budou zajímat hlavně ty vítězné.

Vyškovská parta, z deseti celků prozatím šestá, jede na hřiště druhého Drásova. Proto s pozicí favorita nemá moc společného. Páté Střelice ovšem jedou do Palkovic a výhra se od nich také nečeká. Vyškovští proto cítí šanci ještě v pořadí poskočit. „Když uhrajeme bod navíc, mohlo by to vyjít. Pozice v první pětce by byla pro naše mužstvo jako nováčka skvělá. Ale není to úplně prioritní a je jasné, že vyhrát v Drásově bude o hodně těžší, než třeba doma porazit Ostravu,“ připomněl poslední víkendový zápas týmu jeho hrající vedoucí Tomáš Luska.

To Holubickým se sobota zdá důležitá méně. Mohou si zdoláním olomouckého soupeře na jeho půdě ještě přivlastnit sedmou příčku, ale ani neúspěch by je netrápil. „Zapracováváme mladíky do týmu, chtěli jsme se v pohodě udržet a to se povedlo. Takže i poslední dvojzápas si chceme stejně jako ten předchozí hlavně užít,“ nastínil týmové rozpoložení hráč a trenér v jedné osobě Aleš Šmerda.

Kralující Bučovice budou myslet jen na to, aby si nepokazily fantastickou bilanci jediné prohry za celou sezonu. Pohostí je třetí Hlučín.

II. liga mužů, skupina C

Sobota, 10.00 a 14.00 hodin
Drásov – Vyškov, Hlučín – Bučovice, Olomouc – Holubice (9.00 a 13.00)

Tabulka
1. Bučovice 100:14 67
6. Vyškov 58:74 50
7. Holubice 56:76 47