První duel probíhal v sobotu na půdě Slavičína, kde se již řadu let nedařilo Vyškovu zvítězit. Zpočátku měli navrch domácí, ale v průběhu utkání se hosté začali probírat a zápas nabral nový směr. „Mužstvo nejprve jen dotahovalo náskok Slavičína, ale ve třetí čtvrtině přišla dvanáctibodová smršť Jaroslava Beránka a klub se dostal do vedení, které se podařilo udržet až do konce,“ informoval o průběhu utkání šéf vyškovské košíkové Jiří Fojt. Zápas skončil stavem 68:58 ve prospěch Vyškova.

V nedělním střetu, který se pro změnu odehrával v Uherském Brodu, se však basketbalistům už tak dobře nedařilo. Trápila je absence. I přes tento handicap se jim zpočátku nevedlo zle. „Skoro celý zápas domácí nedokázali získat rozhodující náskok. Podařilo se jim to až v závěru, kdy našim došly síly,“ informoval Fojt. Domácí tým tak nakonec zvítězil rozdílem třinácti bodů celkovým skórem 61:48.

První zápas letošní sezony mají za sebou i ženy. Taktéž zavítaly do Uherského Brodu, kde předvedly velmi kvalitní utkání. V úvodu dovedly využít nezdarů domácích a dostaly se do vedení. Basketbalistky Uherského Brodu však posílily obranu a podařilo se jim duel zvrátit ve svůj prospěch. Velmi vyrovnaný souboj nakonec skončil pětibodovou prohrou Vyškovanek 53:58.

Další souboje za sebou mají i dorostenci. Střetli se s celkem Brna a v prvním duelu se jim příliš nevedlo. Podlehli soupeři 52:88. Chuť si spravili ve druhém zápase, když zkoncentrovali síly a obrátili skóre na konečných 88:79.