Vyškovské basketbalové „áčko“, účastník Oblastního přeboru mužů druhé třídy, skupiny východ je v napětí, nervózní, nabuzené, odhodlané spravit bilanci z aktuální sezony. Ta pro ně nezní tak, jak by si přáli. Z osmnácti odehraných duelů vyhráli jen sedm a figurují na desátém místě dvanáctičlenné tabulky. A to je problém, před posledními čtyřmi koly se nutně potřebují posunout výše alespoň o dvě místa, protože jinak je čeká nadstavbová část, v níž se utká nejhorší kvarteto týmů o sestup. „Situaci jsme si zkomplikovali zejména domácí prohrou s Uherským Brodem. To byla chybička, která nás může vyjít draho. Teď je potřeba zabrat,“ usoudil předseda klubu Jiří Fojt. Vyrovnanost přeboru je opravdu velká. Celky na šesté až osmé pozici mají sedmadvacet bodů a Vyškov na ně ztrácí jen dva.

Vyškovskému výběru jde o hodně. V sobotu v sedmnáct hodin bude jeho protivníkem mužstvo s postupovými ambicemi, druhý SKB Tišnov, v neděli v deset dopoledne nastoupí proti osmé Jihlavě. V obou případech bude moci využít výhodu domácího prostředí.

„Tišnov je výsledkově trochu jinde, ale zkusíme ho potrápit. Prostě jdeme do toho naplno a uvidíme, jak to dopadne,“ vyhlásil kouč Richard Beránek. Přes velkou kvalitu soupeře přitom odmítá spekulace o šetření hráčů na nedělní duel s přímým konkurentem o záchranu.

„Máme tři dlouhodobější zranění, ale jinak nastoupí všichni už v prvním utkání. Potýkáme se s nevyrovnaností našich výkonů, ale hratelní jsou všichni. Přiznávám ale, že zápas s Jihlavou bude více klíčový,“ dodal.