První vzájemný duel v základní skupině vyzněl v domácím prostředí jednoznačně pro Vyškov 71:49. V odvetě na jihu Moravy se zrodil téměř totožný výsledek pro domácí 71:52. Bohužel ve finálové skupině Mikulov doma vyhrál vysoko 82:51.

„Právě tento zápas stanovil tak veliký rozdíl ve skóre. Musím říct, že to nebylo pěkné utkání. Bylo plné nervozity, špatných výroků rozhodčích a my se s tím prostě nevyrovnali,“ vrátil se k důležitému boji předseda vyškovského klubu a hráč béčka Jiří Fojt.

Vyškov s Mikulovem bojují o druhé místo za bezkonkurenčně nejlepším Protonem Zlín, který v dosavadních bojích neztratil ani bod. Pokud by Vyškovští v sobotu přece jen uhráli potřebný rozdíl skóre, musel by v neděli Mikulov prohrát ve Zlíně. Vyškov pak finálovou skupinu východní části zakončí doma v derby se Slavkovem, a také by měl vyhrát. Ať už souboj dopadne jakkoliv, i druhý z východní finálové skupiny postoupí do finále třetí třídy s dvěma nejlepšími celky západní skupiny.

„Moc nevěříme, že se z postupu mezi poslední čtyři budeme radovat. Při všem, co jsem řekl o posledním utkání v Mikulově, musíme sportovně uznat, že Mikulov má dobrý tým a nyní je v lepší formě než my. Naše vítězství o potřebný počet bodů by skutečně bylo malým sportovním zázrakem,“ přiznal si Fojt.

Pro basketbalisty Slavkova o víkendu určitě sezona skončí. V sobotu nastoupí proti lídru soutěže Protonu ve Zlíně a v neděli derby ve Vyškově. Poslední dvoukolo už nemůže nic změnit na hodnocení celé sezony. „Chtěli jsme postoupit do finálové skupiny východní části, a to se povedlo. Na víc jsme letos určitě neměli, takže jsme spokojeni. Zbývá soutěž důstojně dohrát, ale nebude to jednoduché, protože máme hodně zraněných hráčů,“ zopakoval kapitán družstva Matěj Fikar.

Důstojné dohrání soutěže si přejí i Vyškovští. Ale pointa celého jejich basketbalového příběhu je jinde. A tým zřejmě sestoupí z druhé třídy. Úspěch béčka by mohl vyšší soutěž pro Vyškov zachovat.

Oblastní přebor III. třídy
III. finále východ

Sobota 17.30
Vyškov – Mikulov
Zlín – Slavkov

Neděle 10.30
Vyškov – Slavkov