Vyškovská košíkářská rezerva nastoupila o víkendu k dalším domácím střetnutím Sdruženého oblastního přeboru východní skupiny. Prozatím pátý celek měl za sobotního soupeře pouze o skóre lepší Židlochovice. V neděli přijelo doposud druhé mužstvo Mikulova.

Předpověď vedení domácího týmu měla nezvykle konkrétní podobu. „S Židlochovicemi bereme jen výhru. Jsou hratelní, uspěli jsme u nich, tak je potřeba to nepokazit. Co se týče neděle, tam je to naopak. Mají výškovou převahu, jsou skvělí pod oběma koši. To nevidím nejlépe,“ přiblížil své představy trenér Vyškova Jiří Fojt. A víkendové dění ve sportovní hale Za Parkem mu dalo za pravdu.

První den drželi papírově slabší hosté krok jen do poloviny hracího času. To vedli domácí jen o šest bodů, ale ve druhém poločase se už domácí soku ve skóre rychle vzdalovali. Vyškovské „béčko“ zvítězilo hladce 89:60. „Kladli odpor, nemůžu říct, že by to bylo naprosto bezproblémové. To ale platí jen o půli utkání, pak už fyzicky odpadli a my v pohodě dokráčeli tam, kam jsme si to předsevzali,“ vyhlásil kouč vítězů. Nejlepší mušku měl v domácím dresu dvacetibodový Sláma.

Nedělní dopoledne už pro Vyškov tak sladkou příchuť nemělo, spíš naopak. Favorit z Mikulova přijel s optimálním kádrem a už první desetiminutovka naznačila, kterým směrem se vše bude odvíjet. Hosté si už v první části hry vytvořili čtrnáctibodový náskok a ten dokázali neustále navyšovat. Domácí může těšit jen fakt, že neinkasovali potupný příděl sta bodů, prohráli 66:98. „Potvrdilo se, co jsem říkal. Hráli ještě lépe než předtím doma. My jsme navíc neměli svůj den a oni nám to dávali jasně najevo,“ popsal Fojt. Přes debakl ale vyškovský kormidelník není smutný. „Co jsme chtěli, to máme. Důležitý byl včerejšek, dnes by to bylo navíc,“ dodal. Za poražené se nejvíce prosadil Švarc s patnácti body.