Vyškovská basketbalová rezerva má za sebou ve sdruženém oblastním přeboru dvě hodně odlišná utkání. A to jak z pozice předzápasových prognóz, tak i průběhu a výsledků. Dojmy ze sportovních výletů hráčů do Zlína a Hluku mají rozdílnou podobu.

V sobotu se vyškovští vyznavači bezedných košů vydali vstříc zlínským protivníkům. Tamní C tým kombinuje ve svých družstvech hráče s mnoha zkušenostmi z nejvyšších nejen dorosteneckých soutěží, a tak naděje hostů na přijatelný výsledek či dokonce vítězství nebyly velké. To se také od úvodního rozskoku potvrzovalo, když už první čtvrtinu domácí ovládli a získali náskok třiadvaceti bodů. „Mají fakt výborný kádr, s nimi těžko hrát. Měli převahu i výškovou, bylo to znát,“ potvrdil trenér hostů Jiří Fojt. Střetnutí se pak odvíjelo neustále v režii domácích, i když rozdíl ve skóre už nenarůstal tak bleskovým tempem. I tak konečný sumář duelu zní pro hosty dost nelibě. Domácí vyhráli 76:33, když nejlepším střelcem Vyškova se stal sedmibodový Slouka.

Do Hluku se borci z Vyškova těšili o mnoho více. Tentokrát už měla eventualita, že na konci budou slavit dva body, reálné obrysy, ačkoli zpočátku se to příliš neukazovalo. První čtvrtina vyzněla o pět bodů pro domácí a po poločase hosté přidali ještě o jeden rozdílový bod k dobru. „Vůbec se nedařilo střelecky, nebyli jsme schopni dát koš. Měl jsem chvilkami obavy, jestli to ještě zvládneme,“ vyznal se hostující kouč.

Ale jeho pochyby se nakonec rozplynuly. Ve třetí třetině začal mít Vyškov navrch a v poslední části hry už naprosto dominoval. Vyhrál o sedm bodů v poměru 59:52 hlavně díky sedmnácti bodům Medgyesyho. „Mám pocit, že domácí trošku odpadli, ale hlavně kluci začali hrát to, na co mají a s čím dokážou vyhrávat,“ doplnil Fojt.