To jsou trumfy, na něž bude vsázet basketbalová rezerva Vyškova při dvou důležitých víkendových zápasech. Sdružený oblastní přebor se pomalu ale jistě chýlí ke svému závěru a tamní košíkáři, kteří se v osmičlenném pořadí drží na páté příčce, mají jednu z posledních možností, jak se vyhoupnout do kýžené elitní čtveřice celků. Nejlepší kvarteto východní skupiny totiž bude v novém roce bojovat o další umístění se svými západními protějšky. „Jsou to důležité zápasy. Bude to už v podstatě boj mezi týmy o třetí a čtvrté místo,“ vyhlásil trenér Vyškova Jiří Fojt.

A právě největší konkurenti víkendových domácích v bitvě o kýžené pořadí budou zároveň i jejich nejbližšími soupeři. Do sportovní haly Za Parkem nejdříve přijedou v sobotu Židlochovičtí. „S nimi chceme uspět. Jsou hratelní a doma bychom je měli přehrát,“ odtajnil plány domácích jejich kouč. Navíc pro Vyškov vyznívá i fakt, že v prvním letošním utkání si hráči z haly svého dnešního soka odvezl plný počet bodů. Duel začne v sedmnáct hodin.

Jiné vyhlídky už mají Vyškovští směrem k nedělnímu dopoledni. Od desíti hodin přivítají papírově silný celek Mikulova. „Prohráli jsme tam o dvacet bodů, není to úplně nejrůžovější. Mají i výškovou převahu,“ přiznal Fojt.

V nedělním zápase se tak role favorita navzdory stejnému bodovému zisku týmů přisuzuje hostům. „Mají skvělé pivoty a ty je těžké ubránit. Musí se dařit střelecky i v obraně,“ popsal vyškovský hráč Ondřej Longa. Ten do víkendového dění kvůli zdravotním důvodům nezasáhne, ale bude asi jediným absentujícím hráčem Vyškova. „O dalších chybějících klucích nevím, snad se to už nezmění. Uvidíme, zabojujeme,“ ukončil Jiří Fojt.