DISKUTUJTE DOLE POD ČLÁNKEM

Tak se dají charakterizovat plány dvou okresních basketbalových mužstev v nadstavbové části Sdruženého oblastního přeboru, skupiny Východ. Ta startuje právě dnes a o co nejlepší konečné umístění v ní budou usilovat mimo jiné i hráči Vyškova B a Slavkova u Brna. Jejich pozice a tedy i možnosti vzestupu jsou naprosto odlišné.

Vyškovské nečeká v příštích šesti zápasech žádná procházka růžovým sadem. V osmičlenném přeboru se totiž po základní části dostali jako poslední do elitní čtverky, takže se pod bezednými koši setkají s papírově velmi silnými celky, jenž reálně myslí na postup. „Nebude to rozhodně nic lehkého, to je jasné.

Půjde hlavně o to, aby si všichni zahráli. Body odevzdávat nebudeme, ale naše šance na posun nahoru nejsou velké,“ přiznal předseda klubu a trenér mužstva Jiří Fojt.

Za pravdu kouči dávají fakta. V situaci, kdy se v daném kvartetu celků započítávají výsledky ze vzájemných zápasů a bude se ještě hrát systémem dvakrát každý s každým, si jeho svěřenci nemohou vyskakovat. S průběžně vedoucím Zlínem C, druhým Mikulovem i třetími Velkými Bílovicemi v sezoně nevyhráli. Na třetí pozici přitom ztrácejí hned tři body. Změnit tuto špatnou bilanci budou chtít už dnes, kdy od sedmnácti hodin nastoupí ve známém prostředí haly Za Parkem proti zlínskému suverénu a zítra v deset dopoledne sehrají zápas s Mikulovem.

Osud vyškovskému týmu ovšem opravdu nepřeje. Kromě viditelné síly soupeřů jim aktuální stav zhoršují i absence stabilních členů sestavy.

„Někteří kluci jsou na horách, jiní jsou zranění a mám zprávy, že dva se budou šetřit na příští týden, kdy hraje naše áčko o jistotu záchrany ve vyšší soutěži,“ prozradil Fojt. Na tento víkend tak domácí velká očekávání nemají a když už se objeví, pak směrem k nedělnímu utkání. „Co se týče Zlína, není asi moc co řešit, jejich úroveň je hodně vysoká. S Mikulovem se podle mě dá hrát vyrovnaně, když nám to tam bude padat a nebudeme chybovat v obraně. Vítězství by bylo velmi dobré,“ doplnil hráč Ondřej Longa. Ani on ale na palubovku kvůli zdravotním problémům nevyběhne.

Lepší vyhlídky, co se týče sbírání bodů v následujících týdnech, mají slavkovští borci. To proto, že skončili ve skupině až sedmí a v bitvách o konečné páté až osmé místo tak narazí na přijatelnější družstva. Dnes zajíždějí na hřiště o příčku lepších Židlochovic, zítra přivítají v půl druhé zatím páté Ždánice.

Od obou jsou přitom tabulkově vzdáleni jen na dva body. „Chtěli bychom jít nahoru a mohlo by se to i podařit. S těmito týmy jsme prohrávali jen o pár bodů. Chce to zlepšit koncovku a určitě to půjde,“ vyhlásil hráč Lukáš Charvát. Slavkov čeká v dalších hracích dnech ještě doposud nejslabší článek přeboru Spartak Hluk.