Oblastní přebor druhé třídy žen a starších dorostenek se chýlí k závěru. Vyškovu, průběžně čtvrtému celku této soutěže, zbývá odehrát poslední čtyři duely.

S domácím prostředím se měl podle původního plánu pro tuto sezonu rozloučit v sobotním klání proti prozatím poslední Velké Bíteši. V ní měly Vyškovanky naplánované sokyně přehrát a potvrdit pozici v tabulce.

Očekávaná bitva dvou vyrovnaných týmů se odkládá o týden. Původní termín, tedy sedmého března, se změnil na příští neděli. Důvodů je hned několik.

„Bylo to oboustranné rozhodnutí. My měli problémy s halou, která je v původní době obsazená volejbalisty, hosté jsou zase oslabeni ve vedení. Jejich trenér je v nemocnici,“ objasnil vyškovský kouč Miloslav Brtníček. Změna podle jeho slov pomůže i samotným jeho svěřenkyním k doléčení různých zdravotních neduhů. „Máme několik nemocných a zraněných hráček, věřím, že se za získaný čas dají dohromady a budeme o to silnější,“ dodal.

To, do jaké míry bude nakonec v letošních bojích splněn předsezónní plán, tedy zase o trochu více napoví až další víkend. Domácí basketbalistky, ale co se týče výsledkových představ, už nic zásadního měnit nebudou. „Loni jsme byli poslední, letos to už od úvodu chceme změnit a daří se. Byli jsme i třetí, ale přibrzdily nás problémy s kádrem.

Každopádně s posledním je potřeba dvakrát zvítězit,“ vyhlásil vyškovský lodivod. Nutno dodat, že družstvo se už nemůže posunout výše, ale potřebuje odrazit bodový atak zejména pátého Podolí a právě jen dva body ztrácející Velké Bíteše.