Do prvního utkání šli domácí značně nastartovaní a svěží. Podle toho vypadal i výsledek. Proti Brňanům předváděli vyrovnanou hru a nenechali si sebrat vítězství v podobě skóre 56:47. Pak je však potkaly problémy v podobě zranění, která vyřadila dva hráče. „Úvodní utkání bylo docela vyrovnané, nenechali jsem soupeřům tak velký bodový odskok. Pak se mi dva hráči zranili, jednoho začalo zlobit koleno, druhý si vykloubil prst,“ informoval po prvním duelu trenér vyškovských basketbalistů Libor Kocourek.

Druhý duel už byl poznamenaný absencí silných hráčů. Domácí nepředváděli příliš přesvědčivou hru. Hosté se ujali vedení hned na začátku a to podrželi i po zbytek duelu. Rozdíl mezi oběma celky se stále zvyšoval a byl už více jak desetibodový. Po druhé desetiminutovce už vedlo Brno 13:44. Vyškovanům se nedařilo proměňovat koše v body a špatně se jim pronikalo skrze brněnskou obranu. Soupeř byl iniciativnější a rozehrané akce zakončoval přesným vsítěním do koše.

„Druhý zápas byl hrůza, na to se nedalo dívat. Ale zahráli si všichni, i zbytek lavičky, hráči, co většinou sedí, tak dostali příležitost. Ve druhém utkání už o nic nešlo,“ uzavřel Kocourek. Ze skóre 33:85 se tak radovali hosté.