Sobotní porce futsalu na krajské úrovni měla pro příznivce Vyškovska bohatou podobu. Jihomoravský přebor se hrál v Jedovnicích i ve vyškovské Purkyňově ulici. A bylo se na co dívat hlavně proto, že konec soutěže se blíží a rušno je na předních i pěti sestupových místech.

Kdo dohrává soutěž v klidu, je vyškovský Amor. Na čtvrtém místě figurující parta už má na postup ztrátu a boje o záchranu se ho také netýkají. O víkendu hostil lépe postavené Agromeli Brno B a poslední Fauna Brno. Docílil paradoxních výsledků. Papírově těžkého soka porazil góly Martinů Bébara a Petlacha 2:1, v druhém utkání nestačil 1:6, když branku vsítil Forró. „Agromeli je kvalitní, měli tři hráče z druhé ligy, vítězství je cenné. O prohře s Faunou rozhodla šílená pětiminutovka v druhé půli, kdy jsme dostali čtyři góly,“ okomentoval trenér Antonín Petlach.

Se stejnými protivníky na stejném místě se pokusili vypořádat Manerovští. Sapporo je přímo ohrožené sestupem, a tak potřebuje sbírat body jako sůl. Tentokrát ale vyšlo naprázdno po porážkách 2:4 a 1:4. „Zvládli jsme poločasy, ale to je vše. Není to dobré,“ láteřil hráč a funkcionář Sappora František Tobolík. V manerovském dresu zasáhli do černého Radek Tobolík a Jaroslavové Dorko a Ondra.

V Jedovnicích se hrálo okresní derby týmů, které sice jsou ve středu tabulky, ale jistotu účasti pro příští rok nemají. Krásensko v něm přehrálo Kloboučky 6:2, přičemž podle zápisu domácí prohrávali ještě dvanáct minut před koncem. „Proměnili jsme penaltu a zlomilo se to. Pak už jsme vládli i díky našim fanouškům, jsou skvělí,“ poděkoval hráč a trenér v jedné osobě Pavel Vágner.