Domácí chtěli momentálního lídra tabulky porazit a podle toho vypadal i úvod dopoledního prvního setu, kdy využívali ne příliš fungující vyškovské přihrávky. V koncovce ale pomohly vyškovskému mužstvu dobře pracující bloky a hosté šli do vedení. Tišnovští pak zabojovali ve druhém setu a srovnali, ale to bylo z jejich strany vše. Na koně se dostal opět Vyškov, kdy po zlepšení přihrávky předváděl pěkné herní kombinace a měnil je díky soupeřově otevřené obraně v body. První zápas tak skončil 3:1 ve prospěch hostů.

Odvetný duel byl již zcela v režii Vyškovských. Díky servisu Tomáše Lusky a Martina Fencla se rychle dostali do velkého bodového náskoku a Tišnovu nepomohlo ani střídání. Hostující družstvo neudělalo žádnou větší chybu v útoku ani na blocích a převahu si podrželo po celé druhé utkání, kdy zvítězilo stavem 3:0 na sety.

Dalším celkům z Vyškovska se už tak dobře nevedlo. Sokol Dědice podlehl soupeři z týmu Lokomotiva – Ingstav Brno na tamní půdě. Nevalně se vedlo v krajské soutěži i volejbalovému oddílu B bučovického Sokola, kteří podlehli soupeři ze Šlapanic, kam zavítali.