Z posledního, desátého místa, by potřebovaly poskočit na osmé, přičemž devátá příčka může přinést šanci zachránit se přes baráž. V tabulce mají poslední čtyři týmy stejný počet bodů a před sebou po týdenní přestávce poslední dvoukolo.

Nebylo lehké zvládnout zápas s Příměticemi. I jedno prohrané utkání by již znamenalo jistotu sestupu. „Naštěstí nám tento nůž na krku nesvazoval ruce. Hrály jsme dobře. Andrea Malá utajila svoji náhru do poslední chvíle a po dobrém příjmu se útočilo převážně na jedny ruce. První set jsme sebevědomé Znojmo evidentně zaskočily,“ konstatovala hrající trenérka Jitka Paulová. Ve druhém setu zlepšilo Znojmo servis, Křenovanky naopak kazily přihrávku a rázem to bylo 1:1. Naštěstí pro domácí to bylo jen drobné klopýtnutí.

Druhý zápas měl podobný průběh. „Prostřídala jsem jen nahrávačky, protože jsem je měla po dlouhé době k dispozici obě. Petra Světlíková se svého úkolu zhostila na jedničku. Po vyhrané dramatické koncovce třetího setu jsme zase byly pány situace. Na bloku s převahou vynikala Kateřina Tesařová,“ chválila Paulová.

Příští soupeř Prostějov je tým z klidného středu tabulky. V Křenovicích sice na podzim dvakrát vyhrál, ale Paulová respekt odmítá. „Náš mladý tým ušel od začátku soutěže kus pozitivní cesty. V Prostějově se určitě pokusíme uhrát záchranu,“ plánuje trenérka.