Odchovanec brněnského volejbalu v první bučovické sezoně výrazně pomohl k obhájení vítězství v základní část I. ligy. Jenže pro pandemii Covidu-19 se play-off nehrálo a ze stejného důvodu byl zrušený celý další ročník.

Náhrávač prvoligových volejbalistů Sokola Bučovice Kristián Červinka.Náhrávač prvoligových volejbalistů Sokola Bučovice Kristián Červinka.Zdroj: Deník/Zdeněk Vlach

„Je to nepříjemná situace, ale nedá se nic dělat. Důležité je, aby se v co nejkratší době stabilizovala a ohrožovalo to zdraví co nejméně lidí. Věřím, že už se všichni poučili z chyb a v blízké době se díky vakcinaci již bude vše pomalu vracet alespoň částečně do starých kolejí,“ komentuje mistr republiky z roku 2017 a bývalý juniorský reprezentant do 21 let současný stav „beztíže“.

Uvolněného časového prostoru tedy více využívá ke studium na ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity Brno, obor podniková ekonomika. To zabírá převážnou část jeho denního programu. Jako sportovní amatér ovšem při škole zvládá na poloviční úvazek pracovat v daňové kanceláři.

„Můj program je tedy dost nabitý. Jediné, co v něm teď chybí, jsou volejbalové tréninky a zápasy. Můj den většinou vypadá tak, že mám buď celý den školu skrze on-line výuku, nebo celý den pracuji. Některé dny mám ještě večer po práci nějaké semináře a často si ještě musím splnit i jiné studijní povinnosti nad rámec výuky. Jinak se večer se snažím chodit na procházky, jezdit na kole nebo běhat. Ještě před tím, než byly zavřené okresy, tak jsem o víkendech jezdil na běžky. Teď už jen čekám až se udělá větší teplo a budu moct jezdit víc na kole a s přírůstkem denního světla trávit více času venku,“ popisuje svůj život bez volejbalu.

Sto osmdesát sedm centimetrů vysoký nahrávač sokolů měl nedávno čtyřiadvacáté narozeniny. Oslavil je pouze v rodinném kruhu, přičemž si prý na velké oslavy nikdy nepotrpěl. Přesto s trochou lítosti upozorňuje, že „díky“ covidu jsou to již druhé narozeniny, které proběhly v omezeném režimu. V kabině by jeho výročí totiž určitě bez odezvy neprošlo… Když se hrálo, tak si volejbalu a party v sokolském týmu užíval a tuhle štaci řadí na roveň svých nejúspěšnějších sportovních období.

Libero prvoligových volejbalistů Sokola Bučovice Petr Nezdařil.
Covid nám vzal všechno, ale nám čas na syna, říká volejbalista Petr Nezdařil

„Nejvíce si cením zlaté medaile z extraligy mužů, kdy jsme s Jihostrojem porazili Karlovy Vary 3:0 na zápasy. Byl to pro mě silný zážitek. Na velmi dobrou úroveň bych zařadil postupy na mládežnické mistrovství Evropy kadetů a juniorů. To byly taky pěkné chvíle. V Bučovicích věřím, že v nadcházející sezoně po roční pauze budeme opět patřit ke špičkovým týmům v první lize a třeba i s trochou štěstí můžeme celou soutěž zase vyhrát,“ říká volejbalový talent, který skromně nepřipomněl, že juniorskou etapu prakticky uzavřel na mistrovství světa hráčů do jednadvaceti let v Brně, a to jako kapitán českého národního týmu!

S volejbalem začínal v rodném městě a v největším brněnském klubu. V dresu mužů Volejbalu Brno naskočil do seniorské extraligy. Jako jeden z mála volejbalistů má na kontě české tituly ze všech věkových kategorií. Mistrovský titul v žácích, kadetech a juniorech vybojoval v Brně, mužský, jak už bylo řečeno, v Českých Budějovicích. Teď jako ostatní spoluhráči netrpělivě vyhlíží zrušení sportovních omezení a zahájení letní sezony. A samozřejmě sleduje probíhající finále extraligy mužů, k němž zase hrají České Budějovice s Karlovými Vary.

„Volejbal mně moc chybí a vím, že i našim fanouškům. Takže nejen jim vzkazuji, neklesejte na mysli a udržujte se ve fyzické i psychické kondici, abychom se mohli na podzim shledat na utkáních další sezony. Extraligové finále si samozřejmě nemůžu nechat ujít. Je v tom i kus nostalgie. Když se dívám na Budějovice, vzpomínám na halu Jihostroje, ve které byla vždy úžasná atmosféra. A vidím jejich současné hráče, Radka Macha, Petra Michálka a další, kterým jsem mohl nahrávat…“ zasní se čtrnáctka týmu bučovických volejbalových sokolů.