V konkurenci se dokázaly prosadit lezkyně SPL Pustiměř. V kategorii nejmladších děvčat startovaly Lucie Kupčíková, Jana Vincourková a Martina Pivodová.

Skvěle si počínala desetiletá Lucie Kupčíková. „Naprosto suverénním způsobem prošla sítem semifinálových cest. S jistotou dolezla do topu i finálové cesty a nezalekla se ani nesmírně obtížného superfinále, které rozhodlo o konečném pořadí,“ okomentoval vítězství Kupčíkové vedoucí pustiměřského oddílu Jiří Sedláček. Jako jediná dolezla až do stropové pasáže a získala mistrovský titul.

Favoritce Janě Vincourkové se dařilo a dolezla až do finále, ale tam nezazářila. „Jana měla smůlu, že díky nepozornosti se dopustila technické chyby a odšlápnutí nohy za vymezenou zónu jí neumožnilo dál pokračovat v dobře započaté cestě. Obsadila páté místo v závodě,“ sdělil otec František Vincourek. Martina Pivodová podala zatím svůj nejlepší výkon, i když na finále to těsně nestačilo.

Zástupkyně měla Pustiměř i v dívčí kategorii B, Romanu Vlašínovou a Kateřinu Švecovou. „V pohodě prošly semifinálovými cestami, čímž si zajistily postup do finále,“ informoval Sedláček. Švecové se zpočátku dařilo, pak zachybovala a propadla se v celkovém pořadí. Romana Vlašínová předvedla, že je ve výborné formě a bylo u ní vidět zlepšení. Uměla si poradit s obtížnými místy pod stropem a nakonec dosáhla na mistrovské třetí místo.

Úspěšní byli i chlapci. David Musil postupoval do finále z prvního místa. Počínal si výborně, ale zastavil ho technický problém se zajištěním pod stropem. V konečném pořadí skončil druhý.