Turnaj je vypsán pro otevřenou soutěž čtyřčlenných družstev. Mohou tedy startovat i neregistrovaní hráči. Limit se bude hrát na šedesát hodů sdružených. Podle zkušeností z minulých ročníků se družstva utvoří hlavně z registrovaných hráčů, ale kvarteta asi dají dohromady „odborářští“ kuželkáři. Rozhodně to bude i zajímavá konfrontace mužských i ženských kuželek, protože hrát bude i výběr druholigového družstva žen. „To by mohlo být černým koněm soutěže. Ale porazit áčko mužů bude hodně těžké. Podařit by se to mohlo béčku, ale to by muselo mít velký den,“ posadil předseda oddílu Bohumír Trávníček do role favorita muže Rostexu, kteří se v této sezoně vrátili do druhé ligy.

Do memoriálu nastoupí ve stejném složení jako loni, kdy jasně vyhráli. Tedy Petr Pevný, Kamil Bednář, Jiří Trávníček a Miroslav Němec. Sestava béčka je otevřená, ale podle předsedy oddílu by měli nastoupit Miroslav Poledník, Jan Večerka, Tomáš Vejmola a Petr Matuška. Ženy se představí zřejmě v tomto složení: Jana Vejmolová, Lucie Trávníčková, Milana Alánová a Lenka Wognitschová. „Áčko bychom mohli porazit jedině, kdyby všichni čtyři tři dny před turnajem nespali a flámovali, a navíc my bychom museli mít i pořádné štěstí,“ odrazil otázku na možnost překvapení člen družstva, které si velká předsevzetí pro turnaj nedává, Jan Vejmola. Ten hrává soutěž za C tým Rostexu a memoriál Václava Navrátila absolvuje se svými spoluhráči Josefem Michálkem, Břetislavem Láníkem a Jiřím Alánem. „Ale nikomu nic zadarmo nedáme. Já, když něco dělám, tak chci vždycky vyhrát. Bylo to tak, když jsem zamlada hrával fotbal, nebo teď v šachu proti vnukovi. Jenže baví mě to jen do té doby, než začnu prohrávat,“ s úsměvem vyslovil další nadsázku sportovec tělem i duší.

Velký soupeř, ale i dobrý kamarád

Jméno Václava Navrátila je ve sportu Vyškovska velkým pojmem. Mimo jiné zakládal oddíly kuželek a stolního tenisu v Manerově. Vyškovští kuželkáři ho vždy brali jako velkého soupeře, ale i dobrého kamaráda. „Vašek si určitě zaslouží, aby tento turnaj pokračoval. Takže když se rozpadl oddíl v Manerově, velmi rádi jsme se ho ujali my,“ dodal Trávníček.

Zápasový program odstartují v devět hodin. Vítězné družstvo dostane putovní pohár a věcné ceny jsou připraveny i pro další dva týmy. Cenu si odnesou i nejlépe hrající muž a žena.

Kuželky

Memoriál Vaška Navrátila

čtyřčlenných družstev

60 hodů sdružených

Sobota 8. ledna, 9.00 hodin

Kuželna Rostexu Vyškov