Nejprve se odehrálo finále tradičního Májového turnaje. Mužská kategorie se proměnila ve slovenské představení kuželkářského umění. Nejvíce kuželek se poroučelo k zemi při hodech Matúše Kadlečíka z KKZ Hlohovec. Výkon 642 bodů znamenal nejlepší letošní výkon dosažený na vyškovské kuželně. Třináct kuželek na vítěze ztratil druhý Ondřej Kyselica, v závěsu o tři body skončil třetí Milan Tomka, oba z klubu mistra našich východních sousedů ŽP Šport Podbřezová.

Mezi ženami se dočkali úspěchu i domácí. Pomyslný bronz si vysloužila Jana Vejmolová s kontem 533 bodů, když na druhou Maju Tomkovou z Loko Vrútky ztratila osmnáct kuželek. Obě ale něměly nárok na Brňanku hrající za Sokol Husovice Lucii Kelpenčevovou, jejím výsledkem bylo přesně 600 sražených kuželek. „Byla to její první šestistovka v životě, vedla si skvěle. A to samé platí o plejádě současných slovenských reprezentantů, to byla paráda," rozplývala se Adlerová.

Nabitý výjimečný den pokračoval. Po představení mladých talentů svedli exhibiční bitvu druholigový tým KK Vyškov s bývalými domácími oporami, převážně z prvoligové éry. Současní hráči byli lepší o třiadvacet kuželek. „Ale jak to u takových zápasů bývá, o špičkové výkony v tomto souboji nešlo. Důležitá byla pohoda a skvělá nálada, která na kuželně panovala," dodala.

Zasloužená ocenění

Slavnostní tečku udělalo předání ocenění ikonám oddílové historie, Janě Adámkové, Ludmile Trávníčkové, Miroslavu Němcovi, Zdeňku Machalovi, Františku Čížkovi, Janu Vejmolovi, Františku Jelínkovi, hráčům Jiřímu Hanákovi a Davidu Machalovi. „Pro velká ocenění si přišli i dvě historicky nejvýznamnější osobnosti kuželek na Vyškovsku Alois Skřejpek a Bohumír Trávníček. Oba se svojí dlouholetou prací zasloužili o to, že se zde ve Vyškově kuželky hrají na velmi dobré úrovni," doplnila Adlerová.

Majový turnaj

80. výročí KK Vyškov

Muži: 1. Matúš Kadlečík (KKZ Hlohovec) 642, 2. Ondřej Kyselica 629, 3. Milan Tomek (oba ŽP Šport Podbřezová) 626.

Ženy: 1. Lucie Kelpenčevová (Sokol Husovice) 600, 2. Maja Tomková (Loko Vrútky) 551, 3. Jana Vejmolová (KK Vyškov) 533.