Především vyvrcholí velký Májový turnaj. Protože se průběžně na prvních sedmi místech v kategorii mužů umístili hráči slovenského mistra ŽP Šport Podbrezová, představí se plejáda současných slovenských reprezentantů. Aby se nejednalo čistě jen o „malé mistrovství Slovenska", na paty jim bude šlapat jeden z nejlepších Vyškovanů Petr Pevný.

V ženách není situace tak jednoznačně „slovenská", i když i v této kategorii se představí dvě reprezentantky našich sousedů. V ženách bude mít Vyškov dokonce dvojí zastoupení v podání Lenky Gordíkové, která si postup vybojovala, a Jany Vejmolové, která obdržela od klubu divokou kartu. Ta také odstartuje celý turnaj v první čtveřici žen v 10.00 hodin.

Po vyhlášení výsledků finále Májového turnaje budou oslavy pokračovat představením mladých klubových nadějí a přátelským zápasem bývalých a současných hráčů.

Představí se hráči, kteří zde v dobách největší slávy vyškovských kuželek po roce 2000 hráli první ligu. Soupeřem jim bude současný druholigový tým. „V 18.00 hodin pak budou oceněny osobnosti, bez kterých by se ve Vyškově kuželky pravděpodobně už nehrály. Lidé, kteří se nesmazatelně zapsali do historie kuželek ve Vyškově," zdůraznila tento bod oslav členka výboru klubu Monika Anderová.