Právě ta se bude v sobotu hrát už na šestém letním turnaji „Vyškovský sprintér 2011“. Zúčastní se osmačtyřicet hráčů a hráček, domácích i zahraničních, a mnohá jména vzbuzují respekt.

„Především je to obhájce loňského prvenství, slovenský reprezentant Milan Tomka z klubu ZP Sport Podbrezová. Tomu by mohli znepříjemňovat život naši reprezentanti Michal Kratochvíl a Petr Hrubý, ale šanci na slušné umístění má i Eduard Varga z našeho oddílu, který se loni probil do čtvrtfinále,“ řekl organizační pracovník turnaje Kamil Bednář.

Na startu bude i několik výborných hráčů z Maďarska. Barvy domácího budou kromě Vargy hájit i Lucie Trávníčková, Jan Vejmola a Jan Večerka. Okres reprezentuje ještě Dušan Lasovský z Vážan.

Zajímavý je i systém turnaje, ve kterém ženy hrají společně s muži. Hráči budou nalosováni do dvanácti skupin po čtyřech hráčích.V každé skupině se utkají hráči každý s každým a dál postoupí vždy dva první. V osmifinálové části budou skupiny tříčlenné a postupují už jen vítězové, dál už to bude klasické K.O. jeden proti jednomu. „V této disciplíně se už dvakrát hrálo mistrovství světa. Je sice atraktivní, ale hodně náročná na psychiku a koncentraci. Je to krátká „štreka“ a i sebemenší chyba se prakticky nedá napravit,“ dodal Bednář.

Na čtyřdráhové kuželně v Nádražní ulici začnou boje v devět hodin, o medaile by se mělo začít hrát kolem osmnácté hodiny.

Vyškovský sprintér 2011

Turnaj v kuželkách na 20 hodů sdružených, Nádražní ulice

Sobota 13. srpna, 9.00 hodin