Oba šampionáty jsou rozděleny do dvou dnů. V sobotu startují všichni hráči v disciplíně 2x 120HS a o vítězi rozhodne nejvyšší součet poražených kuželek obou hráčů. Šestnáct nejlepších dvojic se pak kvalifikuje do nedělní disciplíny "tandem", kdy dvojice hraje společně na jedné dráze 60HS proti konkrétnímu soupeři a hráči se střídají v hodech. Systém turnaje je vyřazovací. V obou dnech jsou vyhlašováni noví mistři republiky.

V mužské kategorii si vybojovala právo účasti na dvojice Tomáš Procházka - Luděk Rychlovský. První den uzavřeli šestým místem s celkovým výkonem 1182 kuželek. Ve velmi nabité startovní listině, kde se to jen hemžilo reprezentanty a hráči nejvyšší soutěže, to byl velký úspěch. Bohužel v neděli už se jim tolik nedařilo a vypadli hned v prvním kole.

Vyškovské ženy byly mnohem úspěšnější a vybojovaly stříbrnou a bronzovou medaili. Na mistrovství se kvalifikovaly hned dvě dvojice. Lenka Hrdinová - Zuzana Štěrbová (momentálně Sokol Litenčice, od příští sezóny opět KK Vyškov) a Jana Vejmolová - Monika Anderová. Bohužel druhá dvojice musela svoji účast odvolat pro těhotenství jedné z hráček.

Titul vicemistryn republiky ve dvojcích a bronzovou medaili vybojovali na českém šampionátu dvojic vyškovské kuželkářky  Zuzana Štěrbová a Lenka Hrdinová.

Hrdinová se Štěrbovou si na sobotu vylosovaly start jako poslední. Po odehrátí a výkonu 1123 už věděly, že obsadí konečné třetí místo. „Přitom ještě pět hodů před koncem to vypadalo na zlato. Bohužel však i chyba na poslední kuželce rozhodla o tom, že o horší dorážku nakonec dvojice bude brát "pouze" bronz.

Do nedělních tandemů se stihly hráčky výborně zregenerovat a postupně porážely své soupeřky. Až do finále, kde ale nestačily na dvojici reprezentantek Kohoutová - Hejhalová. Holky si z Hazlova odvezly druhou medaili. Stříbrnou za druhé místo a titul vicemistryň republiky,“ chválila své spoluhráčky Monika Anderová.