Na mistrovství republiky se kvalifikovaly vítězky nebo finalistky přeborů jednotlivých krajů a třináct nejlepších hráček z Českého poháru dorostu. Ten v sezoně čítá sedm turnajů. Dívky ve věku čtrnáct až osmnáct let ve Vyškově nejprve hrály zmíněnou klasiku (120 HS) a šestnáct nejlepších pak postoupilo do zkrácené disciplíny, sprintu na 2x 20 hodů sdružených.

Michaela Kouřilová je členkou širšího reprezentačního kádru a na domácí dráze chtěla oprávněnost nominace potvrdit. Povedlo se. Výkonem 557 poražených kuželek na 120 HS dosáhla na bronzovou medaili. „Jsem velice spokojená. Chtěla jsem uhrát alespoň 530 kolků a postoupit do sprintu. Nedělala jsem moc chyb, třeba na první dráze jen dvě,“ radovala se vyškovská bronzová medailistka.

Ilustrační foto.
Vyškov kuželkám zaslíbený: mladé naděje se utkají o titul republikových mistryň

Soutěž na 120 HS byla velice zajímavá. „Míša si vylosovala startovní číslo 4 a přestavila se tedy hned v první čtveřici závodnic. Výkonem 557 poražených kuželek si vytvořila velmi dobrou pozici pro postup do sprintu. V tu dobu ještě nikdo netušil, že mnohé favoritky se nesvedou poprat s našimi dráhami, a že Míšu její výkon vynese až na konečné třetí místo,“ sdílela radost Monika Anderová z domácího pořadatelského týmu.

Jen o dvě kuželky byla lepší česká reprezentantka a hráčka Sokola Sedlnice Klára Tobolová. Absolutní vítězkou a mistryní pro rok 2019 se stala Barbora Pýchová z Jiskry Nová Bystřice.

Ta pak potvrdila formu a vyhrála i divácky velmi atraktivní sprint, který se hraje vylučovacím K.O. systémem. Jedná se o disciplínu, kde je důležitý každý hod a rozhoduje i sebemenší chyba. Pýchová ve finále porazila Petru Dočkalovou z PSJ Jihlava. Bronzovou medaili dostaly obě poražené semifinalistky Adéla Víšová z SKK Náchod a Klára Tobolová.

Ilustrační foto.
Fotbalisté Ráječka na jaře poprvé prohrávali, ale ani Rousínov je nezastavil

Kouřilová po hladkém postupu do osmifinále vypadla s pozdější vicemistryní Dočkalovou. „Sprinty jsou hlavně o náhodě a o štěstí. Já mám mnohem raději delší disciplíny. Jsem ráda, že se mně dařilo. Byl tu reprezentační trenér a k výkonu mně blahopřál. Takže si snad nominaci do nároďáku udržím. Zatím jsem byla jen na několika soustředěních. Teď jsem mezi desítkou, ze které se bude vybírat družstvo na květnové mistrovství světa. Moc bych si přála tam hrát, vlastně je to moje poslední možnost zahrát si v kategorii dorostenek tak vrcholnou soutěž,“ naznačila své nejbližší plány Kouřilová.