Místní kuželkářský klub připravil na sobotní dopoledne opravdovou sportovní lahůdku, klání Vyškovský sprinter. Jednalo se o rychlý jednodenní turnaj pěti desítek startujících, a to ne jen tak nějakých. Příchozí mohli sledovat umění mnoha českých reprezentantů a výjimkou nebyla ani účast mistrů světa.

„Je to neobvyklá disciplína a nám se na ni podařilo nalákat špičku tohoto sportu. Úroveň turnaje byla velmi vysoká,“ chlubil se právem hlavní organizátor Kamil Bednář.

Přihlášených osmačtyřicet hráčů bylo rozděleno do dvanácti čtyřčlenných skupin, v nichž se systémem každý s každým utkali na dvacet hodů sdružených, tedy deset do plných a zbytek s dorážkami.

V základních skupinách žádný výraznější favorit nezaváhal, a tak bylo zaděláno na velmi dramatické bitvy ve vyřazovacích bojích, do kterých postoupili vždy nejlepší dva kuželkáři či kuželkářky.

První velké překvapení ale přišlo už v osmifinále. V něm se rozloučil s možností celkové výhry letošní dorostenecký mistr světa sprintu blanenský Miloš Stloukal. „Že Miloš vypadne tak brzy, to se určitě nečekalo. Za soupeřku měl druholigovou Fajdekovou z Olomouce,“ uvedl Bednář.

Celodenní program dospěl až k velkému finále. V něm se sešli mistři svého řemesla, medailista z loňského šampionátu juniorů Robin Parkan, exvyškovský David Machala, nyní ve službách rakouského Kremsu a také bývalý vyškovský borec Jan Kotyza, světová jednička v tandemech.

Poslední rozhodující boj vyšel nejlépe prvně jmenovanému. „Robin si vytvořil náskok už při hodech do plných, a pak si ho docela v klidu pohlídal,“ okomentoval pořadatel. Zlepšeným výkonem při dorážkách se na druhou příčku vyšvihl Machala a bronzový stupínek patří Kotyzovi.

A jak dopadli vyškovští zástupci? Druhého Davida Machalu místní kuželkáři berou za svého, ale jinak už velké úspěchy nezaznamenali. „Ostatním našim se už příliš nedařilo, na nejvyšší pozice se neprosadili. Hodně nás mělo na starosti spíš organizaci, a tak jsme v souboji měli spíše dorostence,“ řekl Bednář.

Turnaj ale i tak podle něj nezklamal „Velmi povedená akce. Měli jsme sice problémy s funkčností jedné dráhy, ale zvládli jsme je a bylo se na co dívat,“ zhodnotil.