Letošní kuželkářské soutěže jsou už minulostí, a tak je na řadě jejich zhodnocení. Pro vyškovské družstvo žen toto bilancování není nepříjemné. Navzdory původním předpokladům klubového vedení o neúspěšném boji o záchranu se totiž dokázaly celou sezonu pohybovat v klidném středu tabulky.

Před prvním utkáním vyhlídky opravdu nebyly nejlepší. „Všichni jsme očekávali sestup,“ konstatoval trenér vyškovských žen Bohumír Trávníček.

Po loňském odchodu mnoha hráček zůstalo k dispozici jen torzo původního kádru. Oddíl se tak rozhodl pro omlazení týmu svými mladými hráčkami. „Celek jsme doplnili juniorkami s tím, aby se otrkaly a v případě předpokládaného sestupu to měl být odrazový můstek pro návrat v následujícím roce,“ přiblížil Trávníček.

Pesimistické názory ovšem vzaly za své. Zástupkyně Vyškova příjemně překvapily. Vyhrály několik zápasů, v nichž rozhodně nebyly favorizovaným týmem. A to v nesmírně kvalitní a vyrovnané Moravské kuželkářské lize žen stačilo na příjemné čtvrté místo. „Holky se chytly a až na těch pár špatných utkání jsem spokojený. Neměly žádné velké výkyvy a to rozhodlo o záchraně,“ doplnil trenér.

Úspěch A týmu může znásobit už příští ročník. Vyškov totiž získal velké posily. „Vrátila se nám Alena Kupčíková, bronzová medailistka z mistrovství republiky. Po mateřské má snad ještě větší formu než dříve,“ chlubil se Trávníček. A to není jediná posila. Vyškov může využít i umění Evy Kopřivové. „Evu jsme uvolnili do Prahy kvůli studiu. Když jsme se ale zachránili, chceme, aby se vrátila,“ dodal.

Ženy tak čeká vzájemný boj o základní sestavu. „Tento hráčský přetlak je skvělý. Bude příjemná starost určit, kdo z nich bude hrát,“ uzavřel Trávníček. Je třeba také dodat, že v letošních soutěžích se představil i B celek Vyškova. Tomu patří v druhé Moravské kuželkářské lize žen pěkná šestá příčka. Ten také prošel výrazným omlazením týmu a vše zvládl bez výraznějších problémů.