Laubová prvním a Vlašínová druhým místem potvrdily své celkové prvenství.
Pustiměřský Rebel trápí marodka, takže do Lanškrouna vyslal pouze trojici lezců. Všichni závodili v nejmladší kategorii „D“. Nejvíce mrzí neúčast Kryštofa Pacejky, který mohl bojovat o umístění na stupních vítězů. Zánět dutin ho vyřadil ze závěrečného závodu. Ale konečné páté místo je velice dobré. Jeho oddílový kolega Marek Švarc se suverénně probojoval do závěrečného osmičlenného finále, ale to mu už nesedlo a obsadil osmé místo. V celkovém pořadí seriálu mu patří šesté místo.

Mezi děvčaty měl Rebel Terezii Laubrová a Veroniku Babyrádovou. „Terezka před tímto posledním závodem vedla v rankingu o čtyři body před soupeřkou Sadílkovou z Prostějova. V tradičně nejvíce obsazené kategorii, v Lanškrouně to byl dvacet šest závodnic, bylo nutné topovat obě kvalifikační cesty. To se nakonec podařilo šesti z osmi finalistek. O vítězství Terezky ve finálové cestě rozhodla konečná stropová pasáž, kterou jako jediná vylezla až do topu,“ popsal průběh závodu trenér z HO Rebel Zdeněk Polišenský.

Tímto vítězstvím si Laubrová zajistila první místo v celkovém seriálu Tendon Cup 2009. Je to již čtvrté celkové vítězství této desetileté lezkyně.
Kromě „Rebela“ Švarce startoval v Lanškrouně mezi chlapci již jen patnáctiletý Jaroslav Vystavěl z SPL Pustiměř. V kategorii A si došplhal si pro čtvrté místo. Celkově skončil třetí jen o tři body za vítězným Uhlířem z Kuřimi. Mezi dívkami tento oddíl nejlépe reprezentovala Romana Vlašínová druhým místem v kategorii patnáctiletých a celkovým prvenstvím.

„Romana všechny tři předchozí závody vyhrála a chtěla celkové prvenství potvrdit zase výhrou. Semifinále šla vynikajícím způsobem, byla dokonce nejlepší v absolutním pořadí, ale ve finále udělala malou chybičku. Přesto zaslouží obdiv, protože se prakticky celou sezonu startovala se zraněným předloktím,“ pochválil trenér Jiří Sedláček z SPL.

Této kategorii Vyškovsko vládne dlouhodobě. Celkově třetí skončila Petra Růžičková z HSK Vyškov a čtvrtá Michaela Zbořilová z Rebela. Mezi elitu se vklínila ještě další závodnice Rebela čtrnáctiletá Michaela Kyseláková v kategorii dívek B pátým celkově. „Míša velice příjemně překvapila. Závod od závodu se lepšila a konečné umístění je pro ni povzbuzením dál,“ dodal Sedláček.