Měli Arsenal na lopatě. Deset minut před koncem. Jenže hosté se nadechli k závěrečnému tlaku. A domácím málem nezbyl ani bod.

Lazor-Domus měl na začátku proti sobě mužstvo světoznámého jména. Ovšem nečekejte návštěvu z Britských ostrovů. V hale v Purkyňově ulici se nekonal fotbalový supersvátek, ale tradiční futsalový divizní pátek. V souboji tabulkových sousedů vyzvali šestí Vyškovští o příčku lepší Kuřim, která se podobou dresů i názvu se slavnými „kanonýry" netají.

Čekali bitvu

To ale neznamená, že by proti domácím nestála kvalita. „Měl jsem trochu z tohoto zápasu obavy. Vím, co hrají, že je to velice dobrý futsal. Čekali jsme těžký zápas, to se taky ukázalo. I u nich v prvním zápase to nebylo jednoduché," připomněl těsně podzimní vítězství 6:4 trenér Josef Lička starší. A hodně dlouho to vypadalo, že i odveta dopadne pro jeho barvy pozitivně.

Jako první se prosadili Kuřimští. A s první přesnou ránou vůbec nelenili, na konci první minuty se prosadil Klusák. Borci Lazoru si ale na toto utkání přichystali do rukávu zbraň, která soupeře stojí hodně hlavně psychických sil: slepené góly. Po srovnání Tobolíkem dokázali Růžička, Daněk a Filip Novotný zvýšit na 4:1 během minuty a půl. „Bohužel to se nám občas stává. Vyrobili jsme individuální chyby, servírovali domácím šance dva na jednoho, dva sami na gólmana a podobně. A oni je využívali," litoval hostující kouč Martin Ptáčník.

Arsenal sice přestávku orámoval dvěma zásahy a snížil na nejtěsnější rozdíl, domácí však díky druhému zásahu Novotného a trefě Růžičky měli svůj pohodlný tříbrankový náskok zpět. „Říkal jsem klukům v poločase i za tohoto stavu, že Kuřim je hodně nebezpečná a dokáže se chytit na maličkostech. Že není nic hotovo," prozradil Lička. A nebylo.

Poslední desetiminutovka už patřila hostům. Pramálo na tom změnil i fakt, že hráči Taurita faulovali častěji, než by na futsalové poměry bylo zdrávo, a nabídli svému hostiteli hned dva pokutové kopy. Jenže ti s nimi naložili prachbídně. „Penalty, to v takových zápasech rozhoduje. Problém ale je, že je většinou u nás kope Mikloška, který má stop kvůli vyloučení, a nebo můj zraněný syn Martin. Museli se tak k tomu dostat další s tím, že buď dají nebo nedají," uvedl vyškovský lodivod.

Zpackaný závěr

Pravdou se stala druhá varianta, Novotný ani Růžička neskórovali na rozdíl od Kuřimských. Jak se zapsat do gólové statistiky jim ukázali postupně hned třikrát, naposledy v předposlední minutě. A v té poslední nebylo daleko k totálnímu vyškovskému zmaru, když dohrávali jen ve třech po vyloučení za řečnění zmíněného Filipa Novotného.

Hosté remízový bod přijali s otevřenou náručí. „Naprostá spokojenost. Lazor známe už z krajského přeboru, to jsem vůbec nečekal, že to ještě můžeme takhle doklepat. V divizi jsme nováček, často se potýkáme s marodkou a každý bod z venku bereme. Tento dvojnásob," neskrýval radost Ptáčník.

Jeho protějšek ji samozřejmě nesdílel, ale zamračen také nebyl. „Vzhledem k tomu průběhu mě to mrzí, ale nebudeme z toho dělat tragédii. Prostě dařily se nám brejky a přečíslení, to je naše velká přednost. Na druhou stranu to zase nešlo v obraně, to je náš největší problém," poznamenal na závěr Lička.

Ostatní vyškovské celky v divizi E měly mít podle předpokladů snadnější úlohu, byť v roli hostů. Ale domácí v obou případech kladli větší odpor, než hosté čekali. Amor přesto uhájil těsné vítězství v Havlíčkově Brodu 5:4. Pivovar nečekaně padl na půdě do té doby předposledního Tomsonu STŽ Brno. Po vyrovnané půli dostal osmigólový příděl, sám se trefil pětkrát.

Futsal – divize E

Lazor-Domus Vyškov – Arsenal Taurito Kuřim 6:6 (4:1), Růžička 2, F. Novotný 2, Daněk, Tobolík.

Sestava Lazoru: Slovák – V. Novotný, Daněk, Urbančok, Růžička, Tobolík, Musil, Haumer, F. Novotný, Gottvald.

Tomson STŽ Brno – Pivovar Vyškov 8:5 (2:2), Pánek 2, Pospíšil, Jakeš, vlastní.

Havlíčkův Brod – Amor Vyškov 4:5 (1:1), Slavíček, Ševčík, Forró, Petlach, Bačovský.

Po vteřinách: Lazor-Domus Vyškov – Arsenal Taurito Kuřim

0:56 0:1 – Klusák. Hosté bleskově otevírají skóre. Klusák posílá svůj tým ještě v první minutě do vedení.

4:11 První šance domácích: rychlou kombinaci zakončil Urbančok, ale mířil moc vysoko.

6:48 Lazorský Filip Novotný se odhodlal ke tvrdé střele z větší vzdálenosti. Lehká teč kouřimského Slámy míč poslala mimo dosah gólmana. Ale také těsně mimo prostor tří tyčí.

9:24 Hosté mohli zvýšit: pěkný pas přímo do ohně z první trefil Klusák, otřáslo se břevno vyškovské svatyně.

11:57 1:1 – Tobolík. Nádherná akce: Chybu hostí v rozehrávce vystihl Filip Novotný, natáhl na sebe dva obránce a předložil před prázdnou bránu Tobolíkovi.

13:48 Arsenal si bere nečekaný timeout.

14:06 2:1 – Růžička. Vyškovští perfektně vyřešili situaci dva na jednoho: kapitán Růžička okulahodící fintou předal Filipu Novotnému, ten mu nezištně vrátil a Lazor otáčí stav.

14:41 3:1 – Daněk. Domácí dávají další slepený gól. Tentokrát ho má na svědomí individuální um Daňka, když pronikl po levé straně a zamířil dokonale.

15:41 4:1 – F. Novotný. Zatím asi nejaktivnější muž na hřišti se vyznamenal. Proběhl klidným tempem prakticky celé hřiště, všichni pak čekali nahrávku, ale on dal gól.

18:03 4:2 – Šenkýř. Arsenal před přestávkou snižuje: Klusák vybídl v brejku ke skórování u zadní tyčky Šenkýře. Je tu možnost hostů psychicky se zvednout.

21:52 Kuřimský Sadílek vypálil zleva, gólman Slovák vyrazil jen nad sebe a až za ním zachraňoval před čarou Daněk.

22:58 4:3 – Klusák. Hosté se vracejí do hry. Špílmachr Klusák se prosazuje sám. Otočil se kolem strážce Filipa Novotného a křížnou střelou oklamal i Slováka.

26:24 Je tu velké obléhání lazorské brány. Skvělý zámek Arsenalu zakončuje tvrdě Sadílek, Slovák byl na místě.

27:29 5:3 – F. Novotný. Teď se nevyznamenal hostující gólman Šebeň. Střela z uctivé futsalové vzdálenosti po zemi mu proklouzla mezi prsty.

27:42 6:3 – Růžička. Hostům utekl Novotný, přichystal ideální pozici Růžičkovi a ten chytře do protipohybu Šebeně zavěsil. Vypadá to, že je rozhodnuto.

29:07 Prohrávajícím tečou nervy, Martinů skosil zbytečně Novotného a byl to už šestý nedovolený zákrok hostů ve druhé půli. Následuje tak penalta, tu ale faulem postižený hráč neproměnil.

29:30 6:4 – Machát. Kuřimským svítá naděje. Sláma předal míč na zlatém podnose Machátovi, ten zakončoval do opuštěné branky.

31:48 Mohlo být definitivně jasno: rozhodnout mohl v brejku Václav Novotný, ale neměl potřebný čas k zakončení a balón usměrnil jen do tyče.

34:43 Další útočný faul Arsenalu dává Růžičkovi jedinečnou penaltovou naději, ovšem ten s ní nenaložil dobře.

36:49 6:5 – Klusák. A je tu drama: Sadílek vyslal pumelici z dálky, Slovák ji vytěsnil jen na tyč a odražený míč dorazil v těžké pozici přesně Klusák.

38:46 6:6 – Machát. Hrubka v defenzivě připravila Lazorské o vítězství. Machát se tak dostal mezi dvěma domácími do stoprocentní situace a nezaváhal.

39:28 Závěr je nervózní hlavně z vyškovské strany. Filip Novotný si neodpustil slova „chvály" k rozhodčímu a ten mu jako poděkování ukázal po předchozí žluté kartě tu červené barvy. Lazor se bojí i o remízu.

40:00 Je konec. Domácí ztratili tříbrankový náskok a věnovali Kuřimi bod. Body se rovnoměrně podělí mezi oba týmy.