Fanoušci futsalu na Vyškovsku už si rádi zvykli. Po několika letech má okres v krajské soutěži opět dva celky, k tradičním účastníkům, hrajícím pod hlavičkou Pivovaru, se v letošní sezoně přidal ještě Lazor. Divizní benjamínek si vedl poměrně dobře, až na uplynulou sobotu.

To se projevila jeho nezkušenost. „Zrovna se to tak sešlo, ostřílení Růžička s Mikloškou nemohli hrát kvůli kartám, a tak jeli vlastně jen mladí. A to se projeví, když je potřeba zápas dohrát, prostě neví, koho obstřelit, kdy kam míč uklidit, jak se zachovat. Nemá smysl se na ně zlobit, tyhle zkušenosti musí teprve získat,“ uvedl trenér Lazoru Josef Lička.

O co šlo? O promarněné dvougólové vedení ještě osm minut před koncem a následně ztrátu i remízového bodu dvanáct vteřin po faulu a penaltě. První půle byla vyrovnaná, pak se ovšem Lazoru podařilo dvěma zásahy odskočit a vypadalo to pro něj nadějně. „Tam se rozhodlo, přicházely i další šance, mohli jsme v pohodě odskočit ještě výše, ale nepovedlo se. Naopak přišlo snížení a naši přestali hrát,“ litoval kouč. Jeho družina inkasovala nejprve po faulu a za chvíli po akci přes čtyři hráče.

Dokonání obratu pak přišlo po šestém odpískaném zákroku, tedy pokutovém kopu. „Nevím, dívali jsme se, co se vlastně děje, trochu zvláštní rozhodnutí. Na to se ale nemá smysl vymlouvat, prohráli jsme si to sami, mohli jsme dát gól asi čtyřikrát do prázdné brány a nic. A dělali jsme chyby v obraně,“ řekl Lička.

Divize E jižní Moravy

Pramen Havl. Brod vs. Lazor–Domus Vyškov 7:6 (4:4)

Branky L.: Jiří Stříž 2, Filip Novotný 2, Martin Lička, Jan Stříž. (macl)

ŽK: Novotný Filip, Jan Stříž.