Ano, páteční večerní bitva jihomoravské divize E mezi Lazorem-Domus a Havlíčkovým Brodem zpočátku vypadala, že by se ani nemusela dohrávat. „Stačilo ještě proměnit další vyložené tutovky. Takhle jsme jim umožnili se dostat z ničeho zpět do zápasu," litoval zpětně kouč Josef Lička starší. Díky vyškovskému nedůrazu a umění hostujícího Davida Klusáka se luxusní vedení rozplynulo jak pára nad hrncem.

Úvodní minuty vycházely přesně podle scénáře Lazoru. Snažil se být aktivní, vytvořil si velký útočný tlak a soupeř, mající k dispozici jen šest borců do pole, nestíhal. Brzy získal čtyřbrankový náskok.

Jenže domácí podlehli zdánlivé jednoduchosti situace, v gólových pozicích vymýšleli ještě jednu či dvě nahrávky navíc a tréninkový přístup se nevyplatil. Zvlášť když havlíčkobrodská hvězda David Klusák měl zrovna svůj den. „Všechno to udělal jeden jediný hráč. Předvedl se výborně, hodně těžko se ho jakkoli bránilo. Je sice pravda, že něco jsme mu svými chybami nachystali, ale prosazoval se neomylně," potvrdil kouč Lazoru. V průběhu druhé půle tak protivníci dokázali dvakrát srovnat krok až na stav 6:6 těsně před koncem.

Nečekané komplikace zacvičily i s psychikou Vyškovanů, což odnesl po diskutabilně odpískaném faulu, a tím i penaltě, hlavní rozhodčí. Na jeho hlavu se snesl hněv Lazoru a na obranu proti Mrnuštíkovi a Baričákovi vytasil červenou kartu. Ještě že pokutové kopy v pátek doménou hostů v žádném případě nebyly, neproměnili tento ani dva další.

A tak důvod k radosti nakonec měli přeci jen Vyškovští. Při poslední ofenzivní akci prošel Martin Lička sám až do nebezpečné blízkosti brány a vypálil. Jeho pokus byl zblokován, ale jen k nohám Davida Gottvalda, který pouhých dvanáct vteřin před koncem zasadil smutným hostům smrtelnou ránu.

Lazor tak oslavil výhru 7:6. „Je to cenné vítězství, zvlášť když jsme si to takhle ztížili. Přiznám se, že jsem počítal s třemi body, ale nenapadlo mě, že se to stane takhle," prohlásil Lička starší.

Pivovar bez bodu

Tak, jak Lazor vše v závěru získal, Pivovar ztratil. Tedy ne, že by na palubovce favorizované rezervy Helasu Brno dominoval, ale dlouho držel naději, že se nebude vracet s prázdnou.

V přestávce svítila na ukazateli skóre lichotivá remíza 2:2 a Vyškovští byli i šest minut před koncem „na dostřel". Jenže pak je favorit prvoligového klubu rozstřílel na konečných 7:3. „Vypadá to hrozivě, ale byl to vyrovnaný zápas. Kluci odvedli maximum, snažili se, bojovali, dojem jsme pokazili až na konci. Litovat můžeme nevyužitých příležitostí, kdyby tam něco občas spadlo, asi by to vypadalo jinak. Pochvalu zaslouží brankář Pavel Štěpán a hodně pomohl i Jara Grim, který se vrátil z hostování," jmenoval dlouholetý lodivod mužstva Libor Šmarda.

Futsal – divize E

Lazor Vyškov – Havlíčkův Brod 7:6

Poločas: 5:4.

Branky: Lička 3, Gottvald 2, Urbančok 2 – Klusák 5, Kavka.

Rozhodčí: Peška, Javorský. ŽK: Baričák (Lazor). ČK: Mrnuštík, Baričák (oba Lazor).

Helas Brno B – Pivovar Vyškov 7:3

Poločas: 2:2.

Branky: Lerch 4, Klimeš, Cupák, Bobylev – Grim 2, Kolečkář.

Rozhodčí: Slanina, Rek.