Ale zřejmě tak jednoduché to futsalisté Lazoru Domus Vyškov v dalším turnaji krajského přeboru mít nebudou. Dvojice zástupců Vyškovska, se stejnými soupeři se utká i Sapporo Manerov, v domovské hale ZŠ Purkyňova v neděli přivítá mužstva z Brna.

Soupeři z konce

Záložnímu týmu druholigového Agromeli patří desátá příčka, Fauna Brno je poslední, čtrnáctá. Lazor Domus naopak ztrácí na vedoucí Kalábek Lino Brno B pět bodů, přičemž má o dva zápasy méně. Návrat do čela je tedy naprosto reálný. „Teoreticky to tak je, soupeři jsou podle tabulky slabší, ale na hřišti může být všechno jinak. Měli jsme třítýdenní přestávku a ta může s mužstvem udělat cokoliv. Uvidíme, jak se kluci dokáží vrátit do futsalu. Ale vyhrát bychom opravdu měli oba zápasy,“ nebrání se roli favorita trenér Lazoru Josef Lička starší.

Jeho vítězné plány by neměly ovlivnit ani dvě možné absence v týmu. Otazník visí nad startem virózou postiženého Josefa Ličky mladšího a pro pracovní povinnosti i nad účastí Jana Miklošky. Naopak všechnu energii může vynaložit Martin Lička, protože jeho kmenový Rostex Vyškov o víkendu velký fotbal hrát nebude. „Faunu jsme u nich porazili 15:1 a Agromeli 11:3. Myslím si, že teď to budou těžší zápasy než na podzim, ale nic jiného než šest bodů samozřejmě chtít nemůžeme,“ doplnil útočný hrot Rostexu, který za Lazor nastupuje v obraně.

Sapporo o tři body

Vítězně by z obou duelů měli vyjít i Manerovští. Ale i jejich hrající trenér Antonín Brtník upozorňuje, že předem nic v kapse není. „Jednak se nám na jaře moc nedaří, jednak oni nutně potřebují body pro záchranu. Béčko Agromeli navíc může být posílené z áčka, pak by bylo silné. A já taky dobře vím, že Fauna zase v konci soutěží uhrává hodně bodů. Takže v dané situaci, kdy jsme zatím sestupovým starostem neutekli ani my, bychom možná mohli být spokojení i s jedním vítězstvím,“ konstatoval Brtník.

Pro Manerovské hovoří nejen domácí prostředí, ale i fakt, že by měli nastoupit kompletní.

Krajský přebor
Neděle 13. března,
hala ZŠ Purkyňova
17.00 Sapporo Manerov – Agromeli Brno B.
18.00 Lazor Domus Vyškov – Agromeli Brno B.
19.00 Sapporo – Fauna Brno.
20.00 Lazor Domus Vyškov – Fauna Brno.