V areálu Bedlina nejprve proběhl závod ve sprintu se skupinovým startem, v neděli pak závod ve sprintu se štafetovou střelbou, tedy se třemi náboji navíc na jednu položku. „Tratě, parkování nebo občerstvení, to vše u nás zůstává tak, jak to sportovci a trenéři znají. Novinkou jsou terče pro nástřel. Pro žákovský nástřel se vzduchovkou dokážeme na jeden stav díky novým lapačům umístit až 15 terčů, pro nástřel s malorážkou je to pak deset terčů,“ zdůraznil ředitel závodu Vojtěch Zicháček.

Druhého kola se kvalifikovali i vyškovští biatlonisté. V sobotu panovalo velké horko a také zamíchalo kartami v konečném pořadí. Vyškovanům se docela střelecky dařilo, ale občasné zaváhání je stálo několik míst. V závodu se štafetovou střelbou se nejlépe dařilo Leo Berkovi, který obsadil pěkné šesté místo. „Jsem rád, že naši závodníci sobotní, velmi horký den dali. Bohužel v neděli si Apoly Žáková lehla na stav pro střelbu ve stoje a byla diskvalifikována, protože měla střílet položku v leže. Nebyla sama. Je to dáno i přechodem ze vzduchovky na malorážku a chybějícími zkušenostmi. Jinak jsem byl spokojený," zhodnotil pohárové vystoupení šéf klubu Vladimír Haumer.

Výsledky Vyškovanů:
Sprint - žactvo: 10. Sofie Jungmannová, 12. Leo Berka, 30. Erika Žáková. Sprint – dorostenky: 10. Apoly Žáková.
Sprint se štafetovou střelbou – žactvo: 15. Sofie Jungmannová, 6. Leo Berka, 33. Erika Žáková. Veteráni: 13. Vladimír Haumer.