Letní biatlonisté si velikonoční víkend užili i po sportovní stránce. Ale nešlo jen o zábavu, sobota znamenala premiérový ostrý start v novém soutěžním ročníku. A Vyškovští si jen mohou přát, aby pokračoval tak, jak začal. Protože ve Zdětíně u Prostějova se předvedli opravdu velmi dobře.

„Sezona se tu vždy zahajuje a prověří to kondici závodníků, když už po startu začíná velmi kopcovitý terén. Je to vytrvalostní závod, takže to byla první zkouška hlavně pro nováčky našeho týmu,“ uvedl šéftrenér vyškovského klubu Vladimír Haumer. Délka tratě se různila podle věkových kategorií, přitom se za nepřesný výstřel neběžela trestná kola, ale připočítávalo se k času u žactva dvacet a u dospělých třicet vteřin.

Mezi žáky A na trase dlouhé jeden a půl kilometru vybojoval bronz Matěj Haumer a hned za ním dokončil závod David Murgaš. V mladších žákyních se na trati o kilometr delší prosadila Dagmar Dvořáková, jako úplný nováček vyhrála. V nejstarších žácích kategorie C obsadili Vyškovští kompletní stupně vítězů. První byl Jan Haumer před Stanislavem Murgašem a Adamem Wagnerem. „S výkony jsem spokojený hlavně po běžecké stránce, střelecky se nám dařilo trošku méně. Přesto jsou výsledky velmi dobré. Škoda jen, že další naši závodníci pro nemoc nemohli přijet,“ dodal kouč Haumer, který šel svěřencům příkladem a zvítězil v kategorii veteránů muži B na trati dlouhé pět kilometrů.