Představte se prosím našim čtenářům. Jak byste popsala svoji sportovní kariéru?

Vystudovala jsem na olomoucké pedagogické fakultě tělocvik a zeměpis. Vrcholové kulturistice jsem se věnovala více než deset let. Šestkrát jsem se stala mistryní republiky, jednou mistryní Evropy, dvakrát mistryní světa. Dvakrát jsem se zúčastnila nejvyšší profesionální soutěže v kulturistice žen a několikrát vyhrála v dalších soutěžích. Všechny úspěchy jsem dosáhla pod vedením svého manžela a trenéra v jedné osobě Miroslava Gottvalda. Po šestileté přestávce jsem se vrátila k závodní kariéře, kterou jsem rozšířila o novou soutěžní disciplínu a to bodyfitness. Na mistrovství Evropy v této disciplíně jsem pak získala stříbrnou medaili.

Čemu se věnujete nyní?

V současné době pracuji jako osobní trenérka v Brně a zároveň i u nás ve Vyškově. Vedu kurzy pro ženy a muže v obou fitcentrech. Co se týče mé závodní činnosti, chtěla bych se připravit na podzim na mistrovství světa v bodyfitness. Loni jsem se dostala mezi deset nejlepších na světě, letos je mým cílem finále.

Jak dlouho funguje vaše fitness centrum?

Naše fitness bylo prvním fitcentrem ve Vyškově a širokém okolí. Fungovalo od roku 1997 pod názvem Klub kondice a krásy a v současné době jej veřejnost zná pod mým jménem Fitness club Zdena. Je to spíše typ rodinného fitness, kde se všichni známe.

Kdo jsou vaši nejúspěšnější závodníci? Jaké jsou jejich nejlepší výsledky?
Mládež našeho klubu je sdružena pod Občanským sdružením Wellness 2000, které má dvě oddělení, vrcholové a kondiční. Vrcholové oddělení našeho sdružení Wellness bylo vyhlášeno v loňském roce jako nejlepší fitness z celé republiky díky úspěchům, kterých dosáhli naši reprezentanti. František Huf byl druhý na mistrovství Evropy v Baku a třetí na mistrovství světa v Číně v kategorii kulturistika klasik, Eva Sváčková čtvrtá na mistrovstvi Evropy v Tjumenu a první na mistrovství světa v Budapešti v juniorské kategorii bodyfitness, Ludmila Celá pak čtvrtá na Mistrovství ČR vbodyfitness.

Máte na chod klubu větší vliv vy, nebo váš manžel, který trénuje?


Určitě manžel, protože tam tráví více času. Kromě osobních tréninků s klienty se věnuje hlavně profesionálním závodníkům z různých oblastí sportu. Třeba z cyklistiky, fotbalu, fitness, bodyfitness či kulturistiky. Mě zastihnete ve fitness při osobním tréninku s klientem, či kurzech. Zajišťuji především naši propagaci a organizaci akcí ve fitness. Jednou z pravidelných akcí našeho clubu je soutěž Grand Prix Fitness. Letos na podzim ji budeme pořádat už po páté.

Co musí zájemce udělat pro to, aby se dostal do vašeho klubu? A co ten, který si chce jen zacvičit ve „fitku“?


Jak už jsem uvedla, náš klub je rozdělen na kondiční kulturistiku pro mládež a vrcholovou kulturistiku a fitness. Tam se mohou přihlásit žáci základních, středních a vysokých škol, vstoupit do našeho klubu, zaplatit si příspěvek, a tak se stát členem. Všechny potřebné informace o našich akcích, soutěžích a výsledcích našich reprezentantů najdete na našich internetových stránkách www.fitnessclub-zdena.com. Jsou tam také kontakty pro zájemce o osobní tréninky.