Ten zpestřuje přípravné období na novou sezonu příznivcům hry pod vysokou sítí už téměř padesát let. „Letos jde o sedmačtyřicátý ročník. Původně jsme právě tento rok tu historii chtěli trochu oživit, pozvat osobnosti, které pamatují úplné začátky turnaje, přidat i nějaké archivní fotky, ale časově jsme to nezvládli. Takže příští rok," slíbil předseda pořádajícího klubu Luboš Julínek.

O pohár Lulče, to není nějaký miniturnájek. Hřiště u lulečského koupaliště už v minulosti přivítala i necelé tři desítky družstev, letos je přihlášeno šestnáct, ovšem tohle číslo se ještě může zvýšit. „Šestnáct je ideální stav, na každém hřišti se střídají čtyři účastníci, základní skupiny tak jdou poměrně snadno a rychle. Samozřejmě když přijede ještě někdo další, neodmítneme ho, ale pak už budeme muset změnit herní systém," objasnil.

Hledat favority turnaje zabere poměrně dost času. Největší je jasný, extraligový Volejbal Brno postaví hned dva celky a zřejmě cokoli jiného než vítězství pro něj bude zklamáním. Situaci se mu budou snažit znepříjemnit mnozí další, včetně týmů z Vyškovska. V prvé řadě mnohonásobný druholigový vítěz Bučovice. „Je to jeden z letních turnajů, který mívá vynikající úroveň. Netvrdím, že nechceme uspět, ale přednější je přípravný charakter turnaje. Taky nevíme, s jakými kádry přijedou soupeři. Budeme dál zkoušet sestavu, za tři týdny nás čeká domácí Memoriál Ing. Spirita, tak po něm už bych chtěl vše jen dolaďovat," prohlásil trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Trochu zpátky se v prognózách drží Holubičtí, ačkoli v jarní části uplynulé sezony a také v minulých týdnech ukázali, že se můžou měřit i s těmi nejlepšími. „Dost lidí je na dovolené, víme, že budou chybět asi čtyři hráči. Nahradíme je dvěma mladými, taky kde jinde si je můžeme takhle v ostrých zápasech vyzkoušet. Člověk nikdy neví dopředu, jak se to vyvine, přehnané ambice si ale dělat nemůžeme. Jdeme si prostě zahrát, ke spokojenosti bude stačit postup ze skupiny a dál už … Znáte to, je to sport," uvedl kouč Arnošt Šmerda. Pro oba kluby to nebude vůbec jednoduché, Luleč jako přípravu nevynechají ani Drásov, Šlapanice či skvadru ligových matadorů říkající si Chudák pes.

Napravit si reputaci po jarní ztrátě ligové příslušnosti a dosavadních špatných výkonech na turnajích v Holubicích a na Vranově se pokusí i Vyškovští. Ti ovšem budou hrát druhou výkonnostní skupinu, ve které se scházejí týmy z přeborů. „Po sestupu jsme to zase poskládali, máme hrubý základ asi devět lidí a čekáme, jestli se ještě nepovedou nějaké posily. Každopádně našim cílem po katastrofálních výsledcích teď bude ukázat, že jsme volejbal hrát nezapomněli," prohlásil hrající vedoucí týmu Tomáš Luska.

A co domácí Luleč? Myslí více na hladký průběh celého dne. „Můžeme něco uhrát, proto taky máme ty dvě kategorie. S Volejbalem Brno nebo Holubicemi by to asi bylo vražedné. Takhle nemůžu říct, že bychom neměli šanci," zmínil Julínek.

I ligová družstva se zúčastní tradičního volejbalového turnaje O pohár Lulče na čtyřech antukových kurtech u koupaliště U Libuše.O pohár Lulče

Sobota, hřiště u koupaliště

Největší favorité: Volejbal Brno, Bučovice, Holubice, Drásov, Šlapanice, Chudák pes,…

Program: 8.30 – slavnostní zahájení, 9.00 – základní skupiny, cca 19.00 – finále