V úvodní stominutové kvalifikaci se lezci potýkali s deseti cestami. Skřejpek se dostal až do topu v sedmi cestách, třikrát se mu to dokonce podařilo na první pokus.

Takto bez zaváhání zdolal už první cestu. Druhá byla náročnější, a pustiměřský závodník k jejímu zdolání potřeboval pokusy dva.
Velké problémy dělal lezcům na druhé cestě náročný skok mimo stěnu na chyt, vzdálený půl druhého metru od stěny na stropě. Jeden ze závodníků dokonce při skoku do topu spadl tak nešťastně, že si zlomil ruku a skončil v péči záchranné služby.

Třetí a čtvrtou cestu zvládl Lukáš Skřejpek na první pokus. Další tři zvládl po náročnějším boji. Zbylé tři nezvládl i proto, že jej limitoval menší vzrůst.Do osmičlenného finále s pěti cestami nakonec Skřejpek postoupil ze sedmého místa.

V první finálové cestě si počínal zkušeně a zdolal ji na první pokus. V druhé cestě po šikmině a vyshybování dorazil k zóně, na třetí cestě v šikmině přes hranu se dostal na další zónu. Čtvrtá cesta byla nad Skřejpkovy síly, a tak se soustředil na poslední cestu, kde zónu z posledních sil vybojoval a udržel. Získal tak konečné šesté místo. „Čekal jsem náročné cesty, a to se potvrdilo. S umístěním jsem spokojen, ale abych byl na podzimním pokračování tohoto turnaje lepší, musím upravit skladbu treninku,“ ohodnotil svůj výkon a cíle pro příště si určil mladý závodník.