To vše totiž musí mít sportovci, kteří chtějí uspět v jednotlivých závodech i konečném pořadí seriálu Tendon cup. Vidina vítězství přivedla na start sobotní akce také mladé talenty z oddílu SPL Pustiměř-DDM Vyškov. A stejně jako v předchozích závodech patřili mezi nejlepší.

V kategorii nejmladších děvčat reprezentuje pustiměřský oddíl jeden z výrazných talentů Lucie Kupčíková. Tato mladičká závodnice předvedla vynikající výkon. Všechny své cesty dokázala s přehledem dolézt až do konce.

Vzhledem k tomu, že stejně se vedlo i její největší soupeřce Laubrové, jejich vzájemná bitva dospěla až do superfinále. V něm si Kupčíková vedla znovu znamenitě a po velkém boji nejtěsnějším rozdílem zaslouženě zvítězila. Vybojovala tak svůj první titul v této soutěži.

O kategorii výše má pustiměřský oddíl zastoupení v další mladé a perspektivní lezkyni Janě Vincourkové. Ta má letos obtížnější pozici, protože postoupila mezi starší soupeřky. I tak v Orlové předvedla vyzrálý výkon. Ve finále, kam se dostala bez problému, se utkala se svou největší soupeřkou. Po vyrovnaném boji dosáhly obě závodnice stejného výkonu, a jen horší umístění v semifinále odsunulo Janu na druhé místo.

V kategorii C startují tři zkušené pustiměřské svěřenkyně, Romana Vlašínová, Katka Švecová a Eva Nepeřená. Všechny suverénně kralují a to potvrdily i tentokrát. Stejně jako v předchozích závodech si i zde poradily se všemi nástrahami svých semifinálových cest a s jistotou postoupily do finále. V něm znovu prokázaly svou suverenitu a bez problémů jej všechny tři dokončily.

Muselo tedy rozhodnout až superfinále, situované do nejobtížnější partie závodu, cesty kategorie nejstarších závodníků. Tam zaplatila daň za svou malou postavu vítězka minulého závodu Katka Švecová. Nedokázala přes veškerou snahu dosáhnout na jeden z klíčových chytů a skončila celkově třetí. Eva Nepeřená se s tímto těžkým místem vypořádala, ale v následném přelezu struktury nezvolila správný postup a další krok byl už nad její síly.

Vítězkou závodu se tak po zásluze stala Romana Vlašínová. Ta stejně jako její předchůdkyně v náročném přechodu přes strukturu nezvolila nejideálnější řešení. Dokázala ale zmobilizovat své síly a následný postupový chyt ještě dynamicky tečovala.

Nesmírně sympatický výkon předvedla i nová tvář pustiměřského lezení Markéta Novotná. Ve třetím závodě své kratičké kariéry se dokázala probojovat přes mnohem zkušenější závodnice do finálové osmičky. V konečném účtování ji patří šestá příčka.Ve stejné kategorii chlapců pokračoval v úspěšném tažení lezců SPL Pustiměř-DDM Vyškov i Jaroslav Vystavěl. Také on dokázal navázat na své předchozí úspěchy a s jistotou vybojoval třetí pozici.

V kategorii nejstarších chlapců to má člen SPL David Musil hodně náročné. V silné konkurenci starších a vyšších hochů se dokázal protlačit až na sedmé místo.