Všichni zástupci potvrdili, že na letošní sezonu jsou skvěle připraveni. „Tentokrát šlo o to vytvořit si co nejlepší výchozí pozice před závěrečným závodem této soutěže, který proběhne v Břeclavi. A to se našim členům povedlo,“ sdělil vedoucí oddílu Jiří Sedláček.

V kategorii nejmladších dívek se Lucie Kupčíková zařadila hned mezi favoritky. „Bez problémů se vypořádala s nástrahami obou semifinálových cest a spolu se dvěma soupeřkami postoupila z prvního místa do finále,“ popsal Sedláček. Celkově pak vybojovala druhé místo.

V této kategorii se představila i další zástupkyně oddílu Veronika Oprchalová. Ta je teprve na začátku své lezecké kariéry, neboť má za sebou jen několik měsíců tréninku. Přesto se jí z pátého místa podařilo probojovat do finále. V něm se projevila její krátká příprava, přesto celkově šesté místo je příslibem do budoucna, zvláště, když jí od vítězky dělily pouhé tři chyty na stropě.

O kategorii výše startující Jana Vincourková zúročila své zkušenosti z řady mezinárodních závodů a stala se suverénkou této kategorie. Výsledkem pak bylo jednoznačně první místo.

Stejně si vedly v kategorii dívek C další závodnice a to Kateřina Švecová a Romana Vlašínová. „Obě prošly kvalifikačními cestami bez zaváhání a jako jediné je dokázaly dolézt až do konce. Ve finálové cestě plné náročných technických prvků a bouldrových kroků znovu prokázaly svou výbornou formu a obě ji dolezly shodně,“ vylíčil Sedláček.

A tak muselo rozhodnout superfinále. V něm si větší koncentraci dokázala udržet Katka Švecová a po zásluze se stala vítězkou. S nepatrným odstupem pak obsadila druhé místo Romana Vlašínová.

Ve stejné kategorii C chlapců úspěšně reprezentuje svůj oddíl Jaroslav Vystavěl. I on má nakročeno na medailové umístění. Ač po nemoci, již od prvních kroků potvrzoval, že přijel výborně připraven a v obou kvalifikačních cestách se pohyboval na špici startovního pole. Za svůj výkon vybojoval celkově třetí místo.