Po té, co lezkyně Jana Vincourková reprezentující SPL Pustiměř, FenStar Hodějice a Rajče Team Brno získala v celkovém pořadí v Českém poháru třetí místo, vydala se i se svou pustiměřskou kolegyní Lucií Kupčíkovou na další závody do Považské Bystrice.

Tam se konal v sobotu závod Slovenského poháru v lezení na obtížnost. Pro závodníky byly připraveny tři kvalifikační cesty a jedna finálová, což je odlišné od českých pravidel. Ale o to více si mohli závodníci zasoutěžit.

„Již při kvalifikaci ukázaly naše reprezentantky, že mají hodně natrénováno a že přijely s jasným cílem dosáhnout nejlepšího umístění,“ prohlásil trenér Jany Vincourkové František Vincourek.

Kvalifikační cesty přelezly ze všech nejlépe a do finále postoupily obě z prvního místa. Finálová cesta byla hodně náročná a většina závodnic se nedostala ani do dvou třetin její délky.

Lucie Kupčíková dolezla nejdále, scházely jí jen čtyři chyty do topu a Jana Vincourová též dosáhla nejdál a svého topu se dotkla. Obě děvčata si tak z tohoto závodu domů odvezla zasloužená první místa.

„Holky lezly za velkého povzbuzování publika. Za své excelentní výkony, které zde předvedly, získaly potlesk a obdiv od obecenstva i svých soupeřek,“ sdělil Vincourek.