Na umělé stěně v Břeclavi se v minulých dnech uskutečnil poslední závod seriálu Tendon Cup 2007. Osm lezců horolezeckého oddílu Rebel Pustiměř jelo vybojovat nejlepší výsledky, nejen v tomto závodě, ale i celého seriálu.

Už v nejmladší kategorii zástupci tohoto oddílu ukázali, že budou bojovat o příčky na stupních vítězů. Kryštof Pacejka se na svých druhých závodech probojoval překvapivě do finále, kde získal pěkné šesté místo.

„Mezi nejmladšími děvčaty přijela Tereza Laubrová usilovat o první místo. Jedině vítězství by tyto cíle naplnilo, což se stalo skutečností,“ popsal jeden z trenérů oddílu Rebel Zdeněk Polišenský. Tereza Laubrová po velkém boji vyhrála nejen tento závod, ale i celý seriál Tendon Cup.

V kategorii B hájil pustiměřské barvy Daniel Kolařík. Jeho výkon mu zabezpečil třetí nejvyšší stupínek. V celkovém pořadí lezeckého seriálu po celou dobu bojoval o první místa. Nakonec mu však zůstala nevděčná bramborová medaile.

V další kategorii C bojovala Eva Nepeřená. „Po přestupu do horolezeckého oddílu Rebel Pustiměř dokazuje svými výsledky příslušnost do lezecké špičky. V tomto závodě to chtěla dokázat a to se ji povedlo v plné míře,“ okomentoval Polišenský. Její druhé místo v tomto posledním závodě jí zabezpečilo celkové vítězství v celém seriálu.

Ostatní zástupci z Rebelu startovali v nejstarší kategorii D. Kateřina Tyityišová a Michaela Zbořilová také vystoupily na stupně vítězů. První zmíněná závodnice skončila třetí a Michaela vybojovala druhé místo. V celkovém rankingu si Kateřina Tyityišová odvezla stříbrnou medaili. Michaela Zbořilová skončila čtvrtá, když ji od třetího místa dělily pouhé tři body.

Mezi chlapci uniklo finále Michalovi Souralovi pouze o jednu příčkuo a skončil na devátý. V celkovém pořadí byl pak na desátém místě. Druhý z hochů Roman Kolařík po kvalifikačních cestách suverénně vedl.

„Ve finále však bohužel neunesl roli favorita a uklouzl,“ podotkl Polišenský. Ve finálové cestě tak skončil nakonec na pátém místě. Toto zaváhání ho v celkovém pořadí celého seriálu odsunulo na nevděčnou čtvrtou příčku.

Posledním talentem, který skončil na stupních vítězů, je Lukáš Skřejpek. Tomuto lezci stačily pouhé tři závody, aby v celkovém pořadí vybojoval bronz.

„Co se týče výsledků, tak se naše odhady splnily. Největší radost je pro nás vítězství holek Laubrové a Nepeřené v konkurenci ostatních závodnic,“ zhodnotil celé klání Polišenský.