A s jakými cíli odjížděli? „České sekce závodů se nezúčastňujeme, závodníky jsme tedy neznali. Soutěž jsme brali spíše jako přípravu na další sezonu,“ prohlásil jeden z trenéru oddílu Michael Zbořil.

I přesto, že pustiměřské zástupce čekalo v Trutnově nové prostředí, neboť tam závodili poprvé, dařilo se jim dobře. V kategorii D chlapců oddíl reprezentoval Michal Soural, který zalezl svůj optimální výkon. Druhá kvalifikační cesta se mu však nepovedla a do finále se tak nedostal a skončil na desátém místě.

V kategorii C dívek bojovala Eva Nepeřená, která ve finálové cestě dosáhla na pátou příčku. Ve starší kategorii D se Kateřina Tyityišová dostala až do finále a získala také páté místo. Další lezkyně této skupiny Michaela Zbořilová si vedla nejlépe, a domů si odvezla zasloužené prvenství.

„Lezla velice dobře. V první cestě dosáhla na top, ale neudržela se a tak po této části byla třetí. Ve druhé kvalifikační cestě však byla jasně nejlepší a do finále tak postupovala z první příčky,“ popsal průběh výkonu Zbořil.