Ostatní už jen bilancovali a užívali si svátečního volna, oni ale nelenili a doplnili sbírku medailí o další cenný kousek. Řeč je o výpravě lezců a lezkyň oddílu SPL Pustiměř – DDM Vyškov.

Ta se vydala minulou sobotu směr severovýchod, aby bojovala na akci Příborský pavouk. A kromě toho, že si závod chtěli užít, zajímaly je i možnosti jejich konečného umístění.

„Naši kluci a holky rozhodně nemyslí jen na už poněkud uvolněnou atmosféru, ale chtějí i uspět a já věřím, že to zvládnou,“ uvedl předseda oddílu a trenér v jedné osobě Jiří Sedláček.

A jeho svěřenci opravdu nezklamali. Bojovalo se v několika různých kategorií a prakticky v každé se jméno člena SPL objevilo v nejvyšších patrech výsledkové listiny.

V kategorii dívky B reprezentovala pustiměřský oddíl mladičká, ale bezesporu talentovaná Lucie Kupčíková. Ta se nemohla řadit nikam jinam než mezi favoritky a svoje postavení potvrdila. Na cestě až do superfinále nezaznamenala prakticky ani jeden vážnější problém a v poslední cestě pak dokázala dolézt do cíle jako jediná. Celkové vítězství ji tak nemohlo minout.

Mezi o rok až dva staršími se snažila prosadit hned dvojice jejích kolegyň, a to Kateřina Švecová a Romana Vlašínová. Ty postavily všechny své soupeřky do rolí statistů a proměnily závod jen v souboj jich dvou.

Zvlášť, když obě vylezly finálové cesty a pak skončily ve stejném místě superfinálové tratě, takže pořadatelům připravily krušné chvíle. Příborští organizátoři totiž museli narychlo vymýšlet a stavět další cestu.

Zřejmě o trochu větší koncentrace rozhodla jako už několikrát v letošní sezoně ve prospěch Kateřiny Švecové. Romana Vlašínová skončila s nepatrným odstupem na druhé příčce.

„Závod díky nim nabyl nového rozměru, nepamatuji, že by se muselo lézt tolikrát. Obě děvčata předvedla, proč patří k absolutní špičce. Vyřešila celou řadu obtížných bouldrových kroků a náročných přesahů, je potřeba je obě pochválit,“ vyhlásil jejich kouč.

Ve stejné kategorii chlapců reprezentuje svůj oddíl Jaroslav Vystavěl. I on přijel na závod s nadějí na medailové umístění. A také se zařadil do okruhu aspirantů na nejvyšší pozice, v němž dokonce dominoval. Bezchybně zvládl obě kvalifikační cesty a bez zaváhání je topoval.

A když dokázal ve finále, kam postoupil z prvního místa, jako jediný trať dokončit, o vítězi nebylo pochyb. „Je to pro něj cenný triumf, výborné hlavně je, že dokázal svůj výkon během dne vygradovat,“ popsal Sedláček.

Výborné vystoupení pustiměřských zástupců završil v kategorii nejstarších chlapců David Musil. Ten přijel do Příboru s nemalým tréninkovým výpadkem způsobeným nemocí, ale ne s poraženeckou náladou. A to potvrdil.

Nejprve dokázal s jistotou zvládnout obě semifinále. Jeho chuť ukořistit vítězství ale zastavil dynamický přechod do finálového stropu. Vybojoval tak třetí pozici.

„V této konkurenci je to pro Davida velký úspěch a povzbuzení do dalšího tréninku. Předvedli jsme se tu výborně. Snad v tom budeme pokračovat i v dalších závodech už v lednu,“ přeje si Sedláček.