Své první dny sportovní aktivity v novém roce měli okořenit letošním úvodním kláním, ale jejich start není jistý. I tak je ale jejich následný program již připraven do posledního detailu. V minulých dvanácti měsících tak úspěšní členové lezeckého klubu SPL Pustiměř – DDM Vyškov už začali svoji novou sezonu.

Do dnešního dne tedy pouze tréninkově, ovšem to by se mělo už v sobotu změnit. V plánu totiž mají účast na měření sil v Polici nad Metují.

Na tamní stěně se uskuteční již šestnáctý ročník takzvaného Novoročního Open. To je opravdu specifická akce, poněvadž organizátoři každý rok vypisují jen čtyři kategorie, dvě mužské a dvě ženské, a to dospělé a mládežnické do patnácti let. A právě do bitvy mezi juniorkami chce vyslat své zástupkyně také pustiměřský oddíl.

Jestli ovšem do Police odcestuje tříčlenná výprava ve složení Kateřina Švecová, Romana Vlašínová a Tereza Pivodová, to ještě není úplně jisté. Čáru přes rozpočet totiž dělají představitelům klubu zdravotní problémy.

„Jsme ve stavu, jestli Romana Vlašínová je nemocná. Uvidíme, co ostatní dvě, taky nejsou úplně fit, počkáme do poslední chvíle. Ale rádi bychom jeli,“ uvedl vedoucí oddílu a trenér Jiří Sedláček.

O tom, jestli se na startovní listině jmenovaného souboje objeví i Pustiměř, se ukáže v průběhu dnešního dne. Ať už se tři děvčata na sever Čech vydají či ne, o dalším programu všech zástupců SPL už je jasno. Zcela nový kalendář lezeckých vrcholů tohoto kalendářního roku je už připraven a i když první ostré závody přijdou na řadu až šestnáctého února, přesněji řečeno úvodní olomoucký díl seriálu Tendon Cup, do té doby se nudit nebudou.

„Začíná ostrý trénink v pravém slova smyslu. Zatím jsme získávali jen síly, teď přichází na řadu ladění techniky,“ potvrdil kouč.

Svoji domácí pustiměřskou stěnu, jež nemá ty největší parametry výšky, budou jeho svěřenci často právě ke splnění tohoto cíle opouštět. „U nás je jen pět metrů vysoká, a i když jsou na ni všechny možné profily, s nimiž se mohou lezci setkat, chce to zkoušet možnosti i jinde. Závody jsou téměř vždy až na rozměrově dvojnásobných stěnách,“ vysvětlil Sedláček.

Pustiměřské talenty tak mají v plánu využít jak blízké stěny v Prostějově či jedné z brněnských tratí, tak je naplánováno i několikadenní soustředění v Praze. „Na Smíchově je asi nejnovější a nejmodernější stěna v České republice. A řekli jsme si, proč to nezkusit, jistě to bude mít pro všechny opravdu velký přínos,“ dodal.

Jak už bylo řečeno, první vrchol roku přijde na řadu v polovině února v Olomouci, o týden později pak přijde na řadu Český pohár v Bystřici nad Pernštejnem.