A právě v této druhé skupině si úspěšně vede mladičká lezkyně z oddílu Sdružení pustiměřských lezců a Domu dětí a mládeže Vyškov Jana Vincourková. Svůj klub úspěšně reprezentuje i za českými hranicemi.

V posledních týdnech absolvovala dva významné závody. Nejprve zavítala do rakouského Imstu na lezecký podnik, který je známý svou náročností i účastí soupeřů nejen z Evropy, ale i například z Izraele. Přesto se Jana svých protivníků nezalekla a směle se pustila do náročných deseti závodních cest. Přes svůj handicap menší postavy obsadila hezké dvanácté místo ze širokého pole startujících. Zařadila se tak do trojice nejúspěšnějších malých reprezentantů České republiky.

Poté se Jana Vincourková vydala i do italského města Arco, proslaveného vysokou stěnou s velkou obtížností. Tento lezecký festival je známý svou popularitou zvláště pro malé a nejmenší závodníky. Navíc je tu spousta atrakcí, a tak účast lezců i diváků byla znovu vysoká.

Jana v Itálii absolvovala závod na rychlost i na obtížnost a v širokém poli startujících si vedla výborně. V rychlostním závodě ji patří dvanáctá příčka. Ve svém startu zaměřeném na obtížnost si však polepšila na devátou pozici. Janě se tak její nástup do mezinárodního lezeckého kolbiště vydařil.