V silné konkurenci se prosadily hlavně lezkyně SPL Pustiměř. V kategorii děvčat nejmladších startovaly Lucie Kupčíková, Jana Vincourková a Martina Pivodová.

Blýskla se desetiletá Lucie Kupčíková. Pomohla jí výborná forma, kterou si přivezla. „Suverénně prošla sítem semifinálových cest. S jistotou dolezla do topu i finálové cesty a nezalekla se ani nesmírně obtížného superfinále, které rozhodlo o konečném pořadí,“ okomentoval vítězství Kupčíkové vedoucí pustiměřského oddílu Jiří Sedláček. Jako jediné se jí podařilo dolézt až do stropové pasáže. Odvezla si tak titul mistryně pro letošní rok.

Favoritce Janě Vincourkové se dařilo a dolezla až do finále. Udělala však chybu a skončila na pátém místě. Martina Pivodová podala zatím svůj nejlepší výkon, i když finále jí o jediné místo uniklo. Ve skupině B se předvedly Romana Vlašínová a Kateřina Švecová. Obě patří mezi současné nejlepší mládežnické lezkyně. „To prokázaly v závodě. Také ony v pohodě prošly oběma semifinálovými cestami a bez zaváhání je dokázaly dolézt do konce, čímž si zajistily s jistotou postup do finále,“ informoval Sedláček.

Cesta k medailím byla opravdu náročná. Švecové se zpočátku dařilo, pak zachybovala a propadla se v celkovém pořadí. „Nastoupila naprosto koncentrovaně. Suverénně stoupala až ke klíčovému místu v přechodu do stropu. V něm však nezvolila správný postup a následující krok tak už byl nad její síly. Tato drobná chyba ji odsunula až na sedmé místo, což není špatné, ale Katka ví, že má určitě na víc,“ zhodnotil výkon Švecové Sedláček.

Druhá z finalistek, Romana Vlašínová, předvedla, že je ve výborné formě a bylo u ní vidět velké zlepšení. Uměla si poradit s obtížnými místy pod stropem a nakonec dosáhla na mistrovské třetí místo, což je zatím její životní úspěch.
Úspěšní byli i chlapci. David Musil postupoval do finále z prvního místa. Počínal si výborně, ale zastavil ho technický problém se zajištěním pod stropem. V konečném pořadí skončil druhý, což je také velký úspěch. Jaroslav Vystavěl obsadil ve stejné kategorii páté místo.