A to zklamání. Mezi stejně starými závodnicemi se totiž po dlouhé době nedostala na stupně vítězů. V celkovém hodnocení se zařadila až na páté místo za další závodnici Fenstaru Lucii Kupčíkovou. „To se stává. Jana je dítě a určitě na ni zapůsobila nervozita i velká motivace,“ nevidí umístění své dcery tragicky její otec a trenér v jedné osobě František Vincourek.

Původně třídenní závody výrazně poznamenala asi hodinová průtrž mračen krátce po zahajovacím ceremoniálu. Stěna pod širým nebem sice byla vybavená stříškou, ta však promáčení nezabránila. To však znamenalo zrušení závodů na rychlost a jejich přesunutí na druhý den.

Ten začal závody v boulderech. „Měly dvanáct tratí a byly opravdu hodně náročné,“ popsal František Vincourek. Jeho dcera Jana si v této disciplíně dolezla pro solidní čtvrté místo, Lucie Kupčíková pak obsadila sedmou příčku.

Ještě týž den pak dětští závodníci nastoupili k odloženému lezení na rychlost. „To Janě nějak vůbec nevyšlo,“ okomentoval trenér a otec Vincourek. Hodějická závodnice byla až šestá za svojí klubovou kolegyní Lucií Kupčíkovou.

Před tou se musela sklonit i další den v závodě na obtížnost, kdy o jedinou teč skončila čtvrtá i přesto, že do finále vstupovala z první příčky. Naopak Kupčíková dokázala páté místo před finále proměnit v celkovou třetí příčku.

V celkovém hodnocení závodů tak patřilo v dívčí kategorii 1998 – 1999 Lucii Kupčíkové čtvrté místo a Janě Vincourkové příčka pátá.

V kategorii 1995 – 1996 závodila také dvě děvčata z SPL Pustiměř.

Romana Vlašínová byla osmá a Kateřina Švecová dvanáctá.