V prvním utkání proti SK Jihlava nastoupily domácí ženy v sestavě Simona Tydlačková, Veronika Tušlová, Alena Hudcová a Eva Bejšovcová. Start se jim vydařil a první bod získala dvojice Tydláčková s Tušlovou ve čtyřhře, když porazily Morkusovou s Vávrovou 3:2. Poté proti sobě nastoupily obě jedničky obou družstev. Za domácí Tydláčková, která nestačila na jihlavskou Vávrovou 0:3.

Rozhodujícím zápasem utkání bylo třetí střetnutí mezi domácí Hudcovou a hostující Pikolonovou. Hudcová sice prohrávala již 0:2 na sety, ale dokázala vyrovnat na 2:2. Jenže v pátém rozhodujícím setu po velkém boji prohrála 9:11. „Soupeřka mně na začátku trochu utekla, ale stále to vypadalo nadějně. Jenže v závěru mně chybělo i trochu sportovního štěstí. Stolní tenis je krásný sport, ale i krutý, vždyť mě dělily dva míčky od vítězství v utkání a ty mohly našemu družstvu možná přinést i cennou remízu s velmi silným soupeřem,“ komentovala klíčovou dvouhru Alena Hudcová.

Hostující Jihlavanky se pak doslova chytly a odskočily domácím až na 1:5, přestože některé sety jednotlivých zápasů byly velmi vyrovnané. Domácí hráčky sice zabojovaly a snížily až na 4:5, ale prohru 4:6 už odvrátit nedokázaly. „Ale určitě jsme si potvrdili, že při velké bojovnosti můžeme porazit i silná družstva. Navíc nám evidentně chyběla Michaela Mihoková,“ komentoval první utkání trenér komořanských děvčat František Meitner.

Druhý zápas proti Moravské Slavii Brno byl ještě dramatičtější. Domácí tým hrál ve trojici Tušlová, Tydlačková a Bejšovcová. Až do stavu 3:3 se družstva střídala ve vedení, poté hostující domácím odskočily na 3:5 a Tušlová porazila Jezdinskou 3:2. Opakoval se tedy „scénář“ z prvního utkání stavem 4:5. V rozhodujícím souboji o cennou remízu pak Tydláčková nestačila na Prnovou a prohrála 0:3.

„Snad, když budeme kompletní, tak už urveme nějaké ty body i těm nejlepším. Vždyť už třetí zápas po sobě prohráváme těsně 4:6,“ posteskla si nejúspěšnější hráčka domácích v tomto dvojkole Veronika Tušlová. Dvanáctiletá desátá stolní tenistka republikového žebříčku starších žákyň získala čtyři body ze šesti možných.

I díky těsným porážkám jsou ženy TTC Komořany po pátém kole na devátém místě druholigové tabulky ze dvanácti účastníků.

Muži zabodovali

Cenné první dva body za remízu 9:9 získali na domácích stolech divizní muži TTC v utkání se Znojmem. „Mužstva se střídala ve vedení až do stavu 6:6. Pak jsme dokonce vedli 8:6. Škoda, že to kluci nedotáhli k prvnímu vítězství. Svůj možná nejlepší výkon, co je u nás, podal Masařík,“ komentoval zápas mužů Meitner. Ve druhém utkání Komořany podlehly Moravské Slavii Brno D hladce 0:10.

2. liga žen
Komořany – Jihlava 4:6
Body za domácí: Tušlová 2, Tydláčková 1 a ve čtyřhře Tydláčková s Tušlovou
Komořany – MS Brno 4:6
Body: Tušlová a Tydláčková po 2 bodech.
Divize mužů
Komořany – Znojmo 9:9
Body: Masařík 3, Daněk 3, Pindeš 2 a ve čtyřhře dvojice Masařík- Pindeš.
Komořany – MS Brno D 0:10.