V ní se ale už bude pokračovat ve dvou skupinách. Nejlepší trojice z obou základních oddělení postoupily do bojů TOP 6 o titul, mužstva ze čtvrtých a pátých míst se utkají o záchranu systémem každý s každým bez započítání podzimních výsledků. Tedy od nuly.

Vyškovští ovšem v Říčanech ještě měli šanci vstoupit mezi elitu. To by ale museli podat velmi nadprůměrný výkon a porazit Říčany nebo remizovat s bonusovým bodem. Velmi dobrý výkon stačil jen k čestné porážce. Přesto se trenér Dušan Lodes po utkání netvářil moc nadšeně. „Ano, výsledkově jsme sehráli dobré utkání. Ale zůstává ve mně pocit, že jsme mohli uhrát i víc. Přístup některých hráčů neodpovídal tomu, že stále jsme měli naději na postup. Jako by si přijeli jen zahrát. V poločase jsem to hodně nahlas zdůraznil a po přestávce to bylo trochu lepší, ale na zvrat už to nestačilo. Říčany tentokrát byly jakooby vlažné, v ničem nás nepřehrály, takže kdybychom opravdu víc chtěli, mohlo z toho být velké a pro nás příjemné překvapení,“ ulevil si Lodes.

O další body se tedy bude bojovat až na jaře. Elitní „společnost“ tvoří převážně pražské týmy: Sparta, Slavia, Praga, Smíchov, doplněné o Říčany a Dragon Brno. Ve skupině o záchranu se Vyškovští utkají s Havířovem, Petrovicemi a Olomoucí. Měli by být favority a také „zadání“ jim velí skupinu vyhrát, protože jen vítěz se udrží mezi českou ragbyovou elitou. Od příštího ročníku bude totiž extraligu hrát jen osm družstev. Druhé místo v záchranářské skupině bude znamenat ošidný boj v baráži s nažhaveným vítězem první ligy.

Extraliga ragby
10. kolo
Říčany – JIMI Vyškov29:9 (22:6)
Body: M. Kovář 9.

Konečná tabulka skupiny B
Říčany 8 8 0 0 308:65 36
Smíchov 8 6 0 2 358:101 29
Dragon 8 3 0 5 126:178 15
Vyškov 8 2 0 6 149:207 12
Olomouc 8 1 0 7 63:453 3