Přesto před nimi stojí velký cíl. Už tuto sobotu chtějí na florbalovém turnaji pod otevřeným nebem Open Fair Vyškov 2016 odčinit loňské výkony, které jim přisoudil až poslední místo. „Nebyl jsem tam, ale výsledek byl pro mě velkým zklamáním. Máme co napravovat," podotkl klubový šéf Milan Adamec.

Jaká pro Vás byla poslední florbalová sezona?

Sezona pro nás byla velice náročná z důvodu, že jsme byli prvním rokem o soutěž výš. Rozdíl mezi ligou a přeborem je docela dost viditelný. Z pozice trenéra jsem na všechny borce, co nastoupili za A tým, pyšný, že se nám společně podařilo krajskou ligu udržet. Béčko v jihomoravské soutěži mě nepotěšilo výsledkově, ale herně ano. Kluci se snažili, každý zápas byl odmakaný na sto procent, ale u kluků z „béčka" je vidět, že mají zatím málo zkušeností v dospělém florbale.

Kdy vám jako vedoucímu klubu bylo během sezony nejhůř a kdy nejlíp?

Mně osobně bylo nejhůře v půlce ledna v hale na brněnské VUT, když jsem si přivodil zranění kotníku a vypadalo to, že mám po sezoně. Tím pádem mi logicky bylo nejlépe v momentu, kdy jsem se vrátil na palubovku a mohl znovu hrát.

A v roli trenéra?

Nejhůře, když jsme na začátku přišli vinou zranění nebo nechutí o několik hráčů. Na začátku se pak zranil i náš kapitán Lukáš Kapounek a někdy bylo docela obtížné skládat sestavu na zápas. Naopak skvěle bylo po posledním zápasu, když nám všem společně spadl kámen ze srdce a zachránili jsme příslušnost v jihomoravské li­ze.

Co byste označili aktuálně za nejsilnější stránku týmu a co za slabinu?

Slabinou našich mančaftů je někdy až zbytečné nesoustředění se na svoji hru. Abych to tak nějak shrnul, řekl bych, že největší slabinou je morálka. Za dobu, co v Rousínově působím, si ale myslím, že na tom kluci hodně zapracovali a je to čím dál lepší. Silnou stránku bych viděl v kolektivu. Jsme dobrá parta a to je ve sportu nejdůležitější. I když tak někdy naše představení nevypadá, taháme za jeden provaz a snažíme se reprezentovat Rousínov v co nejlepším světle.

Přemýšlíte už o příští sezoně? Budete posilovat nebo Vás čekají nějaké další změny?

Chceme samozřejmě v mužstvu udržet stávající kádr, ale nejsme si jistí, zda dva až tři borci budou pokračovat. Ohledně posilování mužstev, měli bychom přivést z Brankovic Ondru Sedlačíka. Uvidíme, v jakém světle se ukáže, a poté ho zařadíme do jednoho z mužstev. Dále čekám na vývoj toho, jak to dopadne s Dominikem Novotným. Hrál s námi na posledním dvojzápase ve Slavkově a zrovna on nám hodně pomohl k záchraně. Řeší teď jak svoji životní, tak sportovní budoucnost. Takže u Dominika budeme moudřejší asi až na podzim. Ještě bych určitě měl zájem o jednoho schopného hráče, který by náš kádr jistě posílil.

Sledovali jste výkony konkurenčních florbalových klubů Vyškovska v jejich soutěžích?

Sledoval jsem hlavně výsledky Bučovic a Ivanovic na Hané, jelikož jsem byl zvědavý, jak si v regionální lize povedou. Velice mě překvapil výkon Ivanovic. Na první sezóny v „regionálce" kluci předvedli výkon nad očekávání. U Bučovic jsem spíš sledoval to, jestli udrží umístění na špici tak, jak je jim to vlastní.

A další týmy Vyškovska?

Slavkov je náš protivník, sledujeme se navzájem. A i když je mezi námi velikánská rivalita, vzájemně si přejeme to nejlepší. Předváděli v sezóně výborné výsledky a zaslouženě postoupili nahoru. Brankovice se rok od roku výkonnostně zvedají, i u nich zatím chybí větší zkušenosti. Myslím si, že příště budou zase lepším týmem.

Jak vzpomínáte na loňský nultý ročník Open Fair Vyškov? Jaký byl?

Já jsem se bohužel nezúčastnil, jelikož jsem v onen termín byl mimo republiku. Ale nevzpomínám na něj jako trenér rád, jelikož poslední místo, které jsme obsadili, je pro mě velikánským zklamáním. Na druhou stranu na tomto turnaji byla sestava docela slepená z hráčů, co mohli. A i když to byl přátelský turnaj, tak určitě kluci, co se zúčastnili, byli rádi, že si po dlouhé pauze mohou zahrát.

Co Vaše plánovaná sestava pro blížící se turnaj pod otevřeným nebem?

Sestavu zatím nijak neplánuji. Během měsíce června ji začnu řešit. Budu se snažit vzít co nejlepší mančaft, abychom napravili reputaci z nultého ročníku.

Budete mít nějaké výsledkové cíle? Tipnete si vítěze?

Výsledkový cíl? Vylepšit umístění z nultého ročníku, takže skončit lépe než poslední. Ale hlavní bude si jít po dlouhé pauze zahrát a utužit přátelské vztahy. Jako vítěze bych viděl Laďu Dufka a jeho Bučovice. Jejich kvalita za tolik let, co hrají florbal, je zatím stále někde jinde a myslím si, že zbytek Vyškovska opět přehrají a obhájí tak titul z nultého ročníku.

FlorbalFBC Euro
Nářadí Rousínov
Výsledky sezony
Jihomoravská liga
A tým, 7. místo z 11 týmů
Jihomoravská soutěž
B tým, poslední 10. místo
Open Fair Vyškov 2015
Poslední 6. místo
Open Fair Vyškov 2016
Sobota 18. června, areál Orel Vyškov