V sobotu 9. července následuje Nemojská devítka, Memoriál Ing. Miloslava Gábra, o týden později Běh Vyškovem-Vyškovská dvanáctka a 23. července Běh okolo rybníka Chobot v Nemojanech.

Lulečská šestka,
memoriál Mgr. Lenky Hofferové
Sobota 2. července. Prezence: 8.30 – 9.45 hod. v sokolovně Nemojany. Start (i cíl) parkoviště U Libuše 10.00 hodin. Startují junioři a juniorky ročník 2003 a mladší a všechny věkově kategorie dospělých.
Další červencové závody Vyškovské běžecké tour:
9. 7. Nemojany - Nemojská devítka, Memorál Ing. Miloslava Gábra
16. 7. Vyškov – Běh Vyškovem, Vyškovská dvanáctka
23. 7. Nemojany - Běh okolo rybníka Chobot

Vyškovská běžecká tour má za sebou tři závody, v Tučapech, Kojetíně a v Olšanech. Sobotní Lulečská šestka má centrum (prezence) a celé zázemí v sokolovně v Nemojanech. Samotný závod se poběží z parkoviště nad koupalištěm U Libuše v Lulči. Trasa vede po lesní cestě až k hlavní silnici spojující Drnovice a Pístovice, tam je obrátka a běžci se vrací po stejné cestě zpátky. Všechny kategorie ji absolvují celou a startují společně.

„Měří přesně šest kilometrů, je poměrně jednoduchá, zvládne ji naprosto každý. Traťový rekord drží časem 19:50 od roku 2014 Martin Kučera a u žen pak časem 23:17 z roku 2019 Martina Vévodová. Ovšem v současné době už díky svozu kulatiny a lijákům, které poškodily podloží cesty, není trať tak rychlá, proto se jen tak nedá očekávat překonání rekordů. Celá akce je věnovaná památce Lenky Höfferové, skvělé běžkyni, perfektní kamarádce a také výborné učitelce,“ zdůraznil jeden z pořadatelů z AK Drnovice Zdeněk Smutný.

Lenka Höfferová byla ředitelkou základní školy v Nemojanech a učila děti z Lulče, Nemojan a Tučap, a proto se na pořádání závodu podílí také všechny tři obecní úřady a s nimi řada místních sponzorů.