Na svého staršího bratra Sebastiana úspěšně navázal Mario Hajzler. Sebastian se minulý týden ve stejné hale stal dorosteneckým vicemistrem republiky ve skoku o tyči, Mario vybojoval ve stejné disciplíně bronz výkonem 3,30 metru.

„Medailový výkon bratra z minulého týdne byl Mariovi určitě velkou inspirací a dokonce si zvedl své osobní maximum o třináct centimetrů. Čtyři postupové výšky dal vždy na první pokus, výkon 3,30 na třetí. Je to výsledek velké sportovní dříny, a také ta nejlepší odměna,“ radoval se spokojený otec a trenér Jiří Hajzler.

Mario Hajzler je po Vítkovicích třetím nejlepším tyčkařem své věkové kategorie v republice.Zdroj: Jiří Kottas

Vyškovský klub vyslal do bojů na domácí nejvyšší scéně pět závodníků. Skvělé je i čtvrté místo Jana Jakuba Čápa ve vrhu koulí (13,80 m), Jakub Derka skončil v běhu na 60 m osmý (v rozběhu 8,73 s). Jindřich Osolsobě pak obsadil v běhu na 3000 metrů patnácté a Natálie Jelínková ve skoku o tyči sedmnácté místo.

„Mistrovství se zúčastnilo celkem 393 vybraných atletů z 98 oddílů. Už kvalifikovat se do této společnosti je úspěchem. Naše tři umístění v první osmičce republikového pořadí je hodně navíc,“ chválil Hajzler.

Trousil Jan - trenér fotbalistů MFK Vyškov.
Zatím jsem jen zvedl hlas a prst, varoval trenér fotbalistů Vyškova Trousil